Závitky plněné směsí z vinné klobásy

Vepřové maso Doba přípravy: kolem hodiny 8 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: kolem hodiny 8 názorů

Suroviny 6 porcí

6 plátků vepřového masa (nebo i jiného)
pepř
sůl
2 cibule
Solamyl
olej
Na směs:
1 vejce uvařené natvrdo
tak 400 g vymačkané vinné klobásy
50 g nastrouhaného tvrdého sýra
menší cibule
1 paprika
1 rajče
2 lžičky worcesteru
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Masové plátky hodně naklepeme přes umělohmotný sáček, osolíme, opepříme a necháme odpočívat, než si uděláme směs.

  2. Vinnou klobásu si vymačkáme ze střívka do misky, dáme worcester, nadrobno nakrájenou papriku, cibuli a rajče, nastrouháme sýr s vajíčkem uvařeným natvrdo, všechno smícháme a je-li třeba osolíme.

  3. Poté natřeme na plátky masa, zavineme (jako ptáčky) a ovážeme nití. Do kastrolu si dáme olej, na něm osmažíme 2 cibule, na ní dáme zprudka osmažit po obou stranách závitky, podusíme, aby maso pustilo šťávu, pak zalijeme vodou, aby maso bylo potopené a dusíme, dokud není maso měkké.

  4. Nakonec rozmícháme Solamyl v trošce vody, nalijeme na závitky a vaříme, dokud se šťáva nezahustí, pak je hotovo.

Poznámka od kuchařky

Improvizace s vinnou klobásou, kterou jsem měla jako zbylou od Vánoc v mrazáku, tak co s ní-bylo rozhodnuto. Podávala jsem s rýží, ale jde to i z jinými přílohami.

Komentáře k receptu Závitky plněné směsí z vinné klobásy

Tématické fráze: vinná klobása vinná klobása recept vinne klobasy klobásy recepty z vinné klobásy klobásy recepty vinné závitky vepřová kapsa plněná vinnou klobásy vinná klobása v závitku vinná klobása s ryzi vymačkané klobásy recept závitky z vinné klobásy vepřové závitky recept recepty na vinnou klobásu recepty vinná klobása vinné klobásy recepty maso plněné vinnou klobásou vepřové závitky s vinnou klobásou krkovice s vinnou klobásou veprove maso plnene vinnou klobasou