Bramborové karbanátky s dušenou zeleninou

Suroviny

800 g brambor
sůl dle chuti
3 housky
20 ml mléka
1 cibule
majoránka dle chuti
2 vejce
2 žloutky
12 lžic polohrubé mouky (aby se udělalo těsto)
2 bílky
strouhanka
olej
Příloha dušená zelenina:
kukuřice
mrkev
hrášek
voda
3 lžíce sójové omáčky podle chuti
trošku solamylu

Postup přípravy receptu

  1. Brambory oloupeme, nakrájíme na čtvrtky a uvaříme v osolené vodě. Necháme vychladnout a nastrouháme na hrubém struhadle.

  2. Housky nakrájíme na kostičky a namočíme do mléka. Mléko vymačkáme a přidáme k nastrouhaným bramborám, přidáme nakrájenou a osmaženou cibuli, majoránku, sůl dle chuti, vejce, žloutky a mouku. Vše dohromady zamícháme, pokud bude těsto řidké, přidáme ještě mouku.

  3. Z hmoty tvoříme ploché karbanátky, které obalíme v rozšlehaných bílcích - ne ve sněhu, a ve strouhance.

  4. Na rozehřátém oleji smažíme po obou stranách. Příloha dušená zelenina, kdo co má rád. Zeleninu podusíme ve vodě, až je zelenina měkká, přidáme sójovou omáčku a zahustíme solamylem.

Poznámka od kuchařky

Já jsem vařila něco přes kg brambor.

Udělala jsem si 24 ks placek.

Po pár kusech mi bílky došly a nechtěla jsem načínat nový vejce, když nevím, co se žloutkama, tak jsem placky obalovala jen ve strouhance. Pokud by vám bílky zbyly, bylo by to lepší. Ale rozdíl v tom nevidím. Chuťově je to výborné obojí.

Pokud nebudete chtít obalovat v bílcích, tak do těsta jen 2 vejce.

Recept : Minutky a rychlá jídla

Je trošku upravený

Komentáře k receptu Bramborové karbanátky s dušenou zeleninou

Tématické fráze: zeleninové karbanátky dušená zelenina jako příloha bramborove karbenatky zeleninové karbanátky recept bramborový karbanátek karbanátky se zeleninou karbanátky ze zeleniny karbanátky s bramborem zeleninové karbanátky bez vajec karbanátek s bramborem duseny karbanatek dušená zelenina karbenatek zeleninové karbanátky recepty bramborový karbenátek bramborové housky bramborové karbanátky babica dušená zelenina s bramborem karbanatek z brambor babica karbanátky z brambor