Banánový chlebíček/buchta

Moučníky Řezy Doba přípravy: 20 minut + 1 h pečení 1 názor

Moučníky Řezy Doba přípravy: 20 minut + 1 h pečení 1 názor

Suroviny 1 srnčí hřbet; koláčová forma

3 zralé banány
130 g změklého másla / Hery
200 g třtinového cukru
1 lžíce vanilkového extraktu (můžete nahradit vanilkovým cukrem, ale musíte zachovat gramáž celkového cukru)
2 vejce
190 g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
1/2 lžičky jedlé sody
1-1,5 lžičky skořice
60 ml javorového sirupu

Postup přípravy receptu

  1. Rozmačkáme si banány na kaši, předehřejeme troubu na 160°C. Připravíme si formu na hřbet či koláč. Buď ji klasicky vymažeme nebo vyložíme pečicím papírem.

  2. Smícháme máslo s cukrem, vanilkovým extraktem. Vymícháme krém, do kterého pomalu vmícháme banánovou kaši a poté i obě vejce. V jiné míse smícháme všechny sypké suroviny. Poté je spojíme s banánovým krémem. Jako poslední teď vmácháme javorový sirup.

  3. Vložíme do trouby a pečeme asi 60 minut. Zkoušíme špejlí.

  4. TIP: Do chlebíčku můžete přidat cokoli, co máte rádi (lentilky, nutellu, oříšky, sušené plody, trochu vloček atd). Stejně ho můžete polít nějakou polevou. Tento recept pochází z časopisu Albert.

Poznámka od kuchařky

L = čajová lžička

Komentáře k receptu Banánový chlebíček/buchta

  • Glauberry Glauberry

    Dala jsem jen 100 g cukru a žádný javorový sirup a bylo sladké dost. Pekla jsem 35 minut na 160 stupňů, horkovzduch. Dělala jsem do hřbetu a výborné :-p:yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: banánový buchta bananovy hrbet bananovy chlebicek banánová buchta do srnčího hřbetu banánový chlebíček hrnkový bananový chlebíček albert banánový chlebíček bez cukru buchta do srnčího hřbetu banánový srnčí hřbet banánová chlebíček banánový chlebíček recept bananovy chlebicek s javorovým sirupem buchta z hery a bananu banánový chlebíček s oříšky a čokoládou buchta do formy na chlebíček srnčí hřbet-banánový recept na banánový chlebíček buchta z banánů buchta s bananovým krémem bananovy chlebik recept