Chlebík jako od pekaře

Suroviny

350 ml mléka
3 lžíce oleje
1 lžíce octa
200 g hladké mouky
150 g celozrnné žitné mouky
75 g hrubé mouky
75 g polohrubé mouky
1 lžička sušeného droždí
2 lžičky soli
1 lžička cukru

Postup přípravy receptu

 1. V uvedeném pořadí dáme do pekárny a nastavíme program CELOZRNNÝ. Já mám pekárnu Eta Delicca, kde sem nastavila velkou velikost. Kdo má pekárnu, kde je na výběr ze tří velikostí, asi bych dala střední. Kůrka tmavá.

 2. Byla to taková improvizace, kdy sem neměla všechny potřebné mouky, které byly na původním receptu. Ale výsledek mě mile překvapil.

Poznámka od kuchařky

Po posledním hnětení, před posledním kynutí jsem vytáhla hněací háky, aby v chlebíku nebyly zbytečně dvě vyzobnuté díry.

původní recept:

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2471

Komentáře k receptu Chlebík jako od pekaře

 • jarrmilla jarrmilla(neregistrovaná)

  Naprosto luxusní!!!!! Díky za recept, jen víc a houšť! :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • salomme salomme

  Dneska jsem si receptík vyšťourala a upekla, musím říct, že je vynikací, :-K Mužovi moc chutnal. Pár jsem jich tady vyzkoušela a jediný, který byl stejně tak dobrý byl podmáslový. :yes: Takže bodík letí a chleba budeme péci častěji. Vylepšila jsem slunečnicovými semínky a lněnými:-8 - Díkec Salomme:-))

  Odpovědět

 • Michaela Medkova Michaela Medkova

  Chlebík jsem vyzkoušela v sobotu a od té doby ho peču každý den.Všem moc chutná:-K.Dávám bodík.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (moderátorka)

  Ja.Lenttilka: Určitě!:yes: Příště bude lepší do Poznámky hned při vkládání písnout odkaz nebo jen větu, odkud receptík máš;-)
  Chlebík vypadá luxusně:yes::yes:

  Odpovědět

 • Nikdy sem neřekla,že recept sem vymyslela ;-)jenom sem se chtěla podělit o svou "náhradní" variantu- co dům dal :-p Chlebík se krásně povedl i když sem myslela,že to bude nepoživatelná cihla,protože jsem s domácí pekárnou poměrně začátečník. Tak se omlouvám,jestli to vypadá,že sem si přivlastnila někoho recept,ale určitě to tak nebylo myšleno :-K

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  -: Mrkla jsem na recept od Monikahor, ale tady tento je skoro ve všem úplně odlišný. Jak ingredience, tak gramáže. Sama autorka píše, že improvizovala a tímto už vznikl její recept. A taky je docela možné, že autorkou zmiňovaný původní recept je někde úplně jinde. Recepty na chleba nejsou jen na Dámě;-)

  Odpovědět

 • - -(neregistrovaný)

  cathleen: tenhle je ale od monikahor, takže taky sorry. Jestli recepty na Dámě jsou nebo nejsou odevšad já bohužel netuším.
  Ja.Lenttilka přímo pod recept napsala svůj komentář, proto jsem si všimla. Za zmínku by to stálo ne?

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  Hezký chlebík:yes: Už jsem nějak dlouho nepekla, budu to muset napravit:-8:-K

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (moderátorka)

  -: :-)...původní....tenhle je upravený a také - pokud vím přímo od šéfky diskuze - prvních asi 350 receptů na Pekárnách na Dámě je stáhnutých odevšad, různě z netu. Takže ani Dáma ho nemá původní, sorry;-)

  Odpovědět

 • - -(neregistrovaný)

  původní recept je zde:
  http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2471

  Odpovědět

 • Bibinka: mám to stejně,pořídila sem si pekárnu,ale většinou za mě jenom míchá a kyne a dokončuju v troubě,klasickým bochníčkem :-)S těma veliostma ste mě teda dostaly :-O no já to fakt mám "dvouvelikostní" :-//

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  ;-):yes:Ja.Lenttilka: chlebík vypadá dobře, ale já mám raději ty tvary z trouby-pecen, nebo tvar veky, tyhle krychle nemám ráda a udělala jsem jen 1 na začátku nové trouby. Apropo, já mám stejnou jako ty a velikosti tam mám 3, velký,malý,střední, jako píše Irenka;-) Dávám ti 2.bod

  Odpovědět

 • Irrena: to je teda zvlášní,mě se dá nastavit jenom větší a menší....:-S No,každopádně tento je nastavený na 1,300g (u mě ten větší)a vyšel moc pěkně;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • Irrena Irrena

  Ja.Lentilko já mám take Etu Deliccu a je tam i střední velikost.
  Určitě chlebík vyzkouším a dávám bod:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: domácí pekárna eta delicca recepty eta delicca recepty domacipekarny.dama.cz dama.cz recepty recepty do pekarny eta delicca dama.cz pekárny chleba domácípekárny.cz dama.cz.- recepty recepty eta delicca eta delica domacipekarny domácí housky jako od pekaře pekarna eta recepty eta delica recepty pekárna eta delica eta delicca housky recept http: domacipekarny.dama.cz domacipekarny.dama recepty domácí pekár domaci pekarna eta delicca recepty dama.cz