Švestkový koláč s mandlemi

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 10 min+ 60 min pečení 31 názorů

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 10 min+ 60 min pečení 31 názorů

Suroviny Jedna dortová forma

200 g polohrubé mouky
3 vajíčka
150 g pískového cukru
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
200 másla (nebo Hery)
100 g nasekaných mandlí (nebo mandlových lupínků)
cca 3/4 kg švestek

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy si dáme mouku, prášek do pečiva, vanilkový cukr, pískový cukr, mandle a vše dobře nasucho promícháme. Přidáme celá vajíčka a roztopené máslo. Těsto vařečkou promícháme dohladka a necháme stát cca 15 minut.

  2. Ze švestek vyloupeme pecky tak, aby obě poloviny švestky držely pohromadě. Dortovou formu vymažeme máslem a vysypeme strouhankou a dáme do ní těsto. Rozetřeme je po celé formě.

  3. Po celém obvodu formy nastojato vkládáme švestky jednu za druhou do kolečka. Pak do menšího kolečka až úplně do středu. Já měla velké švestky, takže mi vyšla jen 2 kolečka a jedna švestka doprostřed.

  4. Pečeme v předehřáté troubě na 170°C asi 1 hodinu.

Poznámka od kuchařky

Vynikající šťavnatý koláč je z pořadu Babicovy dobroty-včerejší pořad.

Komentáře k receptu Švestkový koláč s mandlemi

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: švestkový koláč s mandlemi svestkovy kolac podle babici babicovy dobroty svestkový kolac švestkový koláč švestkový koláč babica babicovy švestkové koláče švestkový koláč od babici babicův švestkový koláč babica švestkový koláč babicovy dobroty,švestkový koláč švestkový koláč babice babicovy dobroty svestkovy kolac s mandlemi švestkový koláč dle babici babicovo švestkový koláč švestkový koláč ze zmrazených švestek švestkový koláč s mákem a mandlemi švestkový koláč babicovy dobroty kolač s mandlemi švestkový koláč s mandlemi dle babici obraceny kolac od babici