Tarte tatin (obrácený jablkový koláč)

Suroviny

400 g listového těsta
4-5 jablek
100 g másla
150 g cukru

Postup přípravy receptu

 1. V zapékací formě rozehřejeme na plotně máslo s cukrem.

 2. Z omytých jablek bez jádřinců nakrájíme plátky. Jablka dáme do formy a zahříváme je s máslem a cukrem, dokud cukr nezačne karamelizovat.

 3. Na pracovní ploše lehce posypané moukou, vyválíme těsto a vyřízneme z něj plát stejně velký jako zapékací forma. Těsto opatrně položíme na jablka a propícháme vidličkou.

 4. Pečeme v troubě při 180°C 20-25 minut, až má těsto zlatavou barvu. Asi 10 minut je necháme vychladnout a pak překlopíme na dezertní talíř a podáváme.

Komentáře k receptu Tarte tatin (obrácený jablkový koláč)

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  Monikiska: samozrejme, len vtedy, ak misa je z varného skla...

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Monikiska: za sebe: zcela určitě, i když já mám zapékací formu na tyhle věci, ale sklo určitě

  Odpovědět

 • Monikiska Monikiska

  Mám dotaz. Nemám pánev bez plastové rukojeti. Můžu to zapéct ve skleněné míse???

  Odpovědět

 • Věra Věra(neregistrovaná)

  Kateřina:No já nevím jak Vy,ale já Tarte Tatin jedla od rodilé francouzky a žádným krémem přelitý nebyl. ;-)

  Odpovědět

 • jerrym jerrym(neregistrovaný)

  Kateřina: Vážená, tento koláč je na receptech 4-slovy čtyři roky,a jediná osvícena jste vy!!! Blahopřeji vám k tomu!!!!

  Odpovědět

 • Kateřina Kateřina(neregistrovaná)

  Tak tohle nemá s Tarte tatinem absolutně nic společeného! Jak někdo může vůbec prezentovat takovouhle hrůzu za Tarte tatin:-(( Tatre tatin je typický francouzský koláč, který má být ještě následně přelitý krémem. Tohle je jedna z nejhorších parodií, které jsem kdy viděla:-(( Být Vámi, tak celý příspěvek smažu a nedělám si ostudu! Hrůza!!

  Odpovědět

 • Petronela30 Petronela30

  Přidala jsem fofo, doufám že to nebude vadit.Děkuji.;-)

  Odpovědět

 • Petronela30 Petronela30

  Můj začátek tohoto koláče vypadal stejně,ale i tak je to super dobrota. Jablka přidám na pánev až je cukr hnědý!!! Nebojte se, jablka pustí šťávu a nic se nepřichytne. Jinak recept nemá chybu, každý si přidá a ubere dle své chutě.:yes::yes::yes:Jinak doporučuji moučnatá jablka a podle J.Olivera i banány.

  Odpovědět

 • Ivana79 Ivana79

  Ja síce neviem,ako má správne vyzerať,ale na fotke je vidieť trochu nahnedlý povrch-to bude asi ten karamel.Mne len neni jasné aký rozdiel je medzi týmto receptom a receptom na "Obrácený jablečný koláč".Inak to môže byť dobré:-p;-)

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Ivane HOS:-).Pakliže se podíváte pozorně na fotografii,tak jistě vidíte,že barva není zelená,ale je to jen zabarvení fotografie vlivem okolního světla.
  Pakliže máte recept na tento koláč v jiném podání,budeme rádi,pokud ho sem přidáte a fotografie se zlatým zbarvením je také vítána:-).Přeji pěkný den:-K.

  Odpovědět

 • Ivan HOS Ivan HOS (neregistrovaný)

  Nepokládám tento výrobek vámí prezentovaný za to,za co jej vydáváte,protože jste pravděpodobně nikdy neviděli, jak správně vypadá!:-!:no::-//
  Neznáte technologii výroby a vhodné produkty.
  Nevidím karamel, který vzniká při procesu pečení přímo pod jablíčky v pánvi, tudíž při obrácení koláče do jeho konečné podoby je zlatý!!! a ne zelený! V případě že byste měli zájem o podrobný popis, jak tento koláč připravit, můžete se na mě obrátit!

  Odpovědět

Tématické fráze: obraceny francouzsky jablecny kolac francouzský jablkový koláč obrácený jablečný koláč francouzký jablečný koláč tartin obrácený jablečný koláč dity p. francouzský jablečný koláč obrácený jablečný koláč s karamelem obrácený jablečný koláč od babičky francouzský obrácený jablečný koláč jablečné koláče jak je neznáte koláč tartin francouzký jablkový koláč obrácený jablečný koláč recepty francouzský koláč s jablky obrácený jablečný koláč s krémem jablkový koláč recept jablkový koláč z listového těsta obrácený jablečný koláč z listového těsta francouzský jablečný koláč obraceny