Squash - zapékaná tykev

Předkrmy Doba přípravy: 2-3 hodiny 9 názorů

Předkrmy Doba přípravy: 2-3 hodiny 9 názorů

Suroviny Podle počtu tykví

tykev ve velikosti tenisového míčku
máslo
cukrová kukuřice
tvrdý sýr (Gouda, Eidam, Ementál, prostě podle chuti)
sůl
čerstvě mletý pepř
muškátový oříšek
sladká paprika

Postup přípravy receptu

 1. Tykve do změknutí uvaříme, poté odřežeme stopky s částí tykve tak, abychom mohli pohodlně čajovou lžičkou vybrat částečně dužinu.

 2. Scezenou kukuřici promísíme s kořením a solí, nacpeme do tykve téměř po okraj, upěchujeme vrstvičkou strouhaného sýra, ozdobíme špetičkou papriky.

 3. Vyskládáme do pekáčku a pečeme až do zezlátnutí sýra, podáváme horké před hlavním jídlem. Kukuřici můžeme "obohatit" třeba nasekanou šunkou, nebojte se experimentovat.

Poznámka od kuchařky

http://curryinkadai.blogspot.com/2007/11/spring-in...Ilustrační foto, tykve můžou být i tmavě zelené nebo všelijak žíhané, ale měly by mít tento tvar kvůli nadívání.

Komentáře k receptu Squash - zapékaná tykev

 • hosta hosta

  Udělala jsem do kulaté cukety, v sezoně hokaido určitě zkusím. Je to zajímavé, chutné:yes:, možná by neškodilo vydlabanou tykvičku vytřít česnekem;-)

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  Tak tyto tykvičky jsem u nás neviděla.Připomíná mi to dle fotky tykev špagetovou,ale v kulaté formě.Dík za odkaz.;-)

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

  Martinson: já vím, já jsem v souvislosti s vařením mluvila o cuketě

  Odpovědět

 • Martinson Martinson(autor receptu)

  Betyna: Co se předváření týče - obvykle ta slupka i po uvaření bývá natolik tuhá, že krásně drží tvar, tyto male tykve jsou v syrovém stavu poměrně tvrdé a já se obávám, že pokud by se tykev bez uvaření pouze odkrojila, naplnila a dala zapéct, dužina bude jako šutr - tykev se zapéká cca 15-20 minut!

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Mi to trochu připadá, jako ta cuketa se sýrem, co jsem dnes přidala recept a bylo to dobré, takže..:yes:

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

  Pajaska: tak hokkaido miluju vloni se mi moc nepovedlo vypěstovat měla jsem jen pár, snad to letos bude lepší. Stačí i nakrájet, pokapat mírně olejem a posypat bylinkami (neloupat) a hodit třeba do trouby pod gril - mám to raději než hranolky. Cukety jsem si pěstovala i kulaté...

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  Betyna:Je to možné, jen jsem neviděla tak maličké,ale cukety by šli taky,jen bych je nepředvářela.Rovnou zapíct.Hokkaido jsem ještě nejedla,ale už dlooouho se chystám.;-):-)

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

  Já myslím jestli to nejsou spíš dýně hokkaido, cukety by se asi nevařily? To by bylo moc měkké, cukety zapékám syrové...

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  Ty tykve jsou kulaté cukýny??Nebo co to je za druh?Chutné spojení,tykev,sýr,kukuřice...mňam.Tedy pro mne jako hl.jídlo,ale snědla bych jich 3?:-*:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: tykev hokaido recept tykev muškátová recept tykev muškátová recepty tykev hokaido recepty tykev hokkaido recepty mail squash.or.at loc:cz tykev foto zapeka se syrova cuketa? tykev sqush recept tykev kulatá recept na tykev tykev muškátová tykev hokaido.recepty recept tykev hokajdo co s tykví tykev hokaido tykev cukrova tykev hokkaido - recepty zapekana tykev tykev recepty