Dort na Halloween

Suroviny

Ořechový korpus:
6 vajec
30 dkg cukr moučka
12 lžic horké vody
10 lžic oleje
1,5 prášku do pečiva
20 dkg oříšků
20 dkg polohrubé mouky
Potahovací hmota K2
potravinářské barvivo
Krém:
2 másla
20 dkg cukr moučka
2 žloutky
2 vanilkové pudinky uvařené v 850ml mléka
kakao
rum
Na dýni zvlášt upéct dort v kulaté formě, stačí ze:
2 vajec
Piškoty
marmeláda na punčovinu
formičky

Postup přípravy receptu

  1. Bílky ušleháme s polovinou cukru, žloutky našleháme s cukrem až zbělají a nabydou přidáme oříšky, olej, horkou vodu, mouku s práškem do pečiva a na konec lehce vmícháme sníh.

  2. Vlejeme do vyššího plechu nebo pekáčku o průměru 30cm x 23cm a dáme péct. Kulatý korpus upečeme ze stejného těsta jen v menší dávce.

  3. Já pekla ze dvou vajec. Na dvě vejce jsem dala 10 dkg cukru, 4 lžice vody, 3,5 lžic oleje, 1 PDP, 6 dkg oříšků a 6 dkg polohrubé mouky.

  4. Po vychladnutí jsem rozřízla jedenkrát a naplnila krémem kakaovým, povrch pak krémem světlým.

  5. Z každé strany jsem si odkrojila asi centimetr piškotu, aby jsem měla na punčovinu, kterou jsem ale stejně doplnila o namleté piškoty, neboť by jí bylo málo.

  6. Kulatý korpus jsem také rozřízla jedenkrát, promazala krémem a usadila na obdélníkový korpus, kde jsem vyřízla požadovaný tvar dýně. Odkrojky jsem použila na punčovinu, s kterou jsem vytvarovala obličej dýně.

  7. Punčovina : zbytky korpusu, krém, trochu marmelády dle potřeby, punčovina musí být vláčná, aby šla dobře tvarovat. Pokud máme málo odkrojků, doplníme punčovinu mletými piškoty. V tomto případě jsem přidala ještě jeden velký sáček piškotů.

  8. Krém : Máslo vyšleháme s cukrem a žloutky a přidáme vychladlý pudink, rum a šleháme, můžeme přidat kakao.

  9. Než začnete potahovat dort, nechte ho hodně stuhnout.

Komentáře k receptu Dort na Halloween

Tématické fráze: dort helloween haloween hallowen heloween co upéct na halloween dorty na helloween helloween dort helloween recepty hellowen haloween dort dort na helloween haloween recepty helloween dorty co upéct na helloween dort haloween recepty na helloween heloween recepty hallouwen dorty helloween helooween