Tvarohový koláč s rozinkami

Suroviny Koláčová forma

TĚSTO:
300 g hladké mouky
1 rovná lžička kypřícího prášku
125 g moučkového cukru
1 vejce
170 g měkké Hery
NÁPLŇ:
1 měkký tvaroh (ve vaničce)
1 vejce
cukr dle chuti
rozinky (ideální namočené v rumu)

Postup přípravy receptu

  1. Mouku smícháme s kypřícím práškem a cukrem, přidáme vejce a změklou Heru. Zpracujeme ručně těsto, které dáme alespoň na hodinu do lednice.

  2. Na náplň smícháme tvaroh s vejcem a přidáme cukr podle chuti. Těsto vyndáme z lednice a rozdělíme na 2/3 a 1/3. Větším dílem naplníme vymazanou a moukou vysypanou koláčovou formu.

  3. Těsto vytlačíme až po okraje a nalijeme náplň, posypeme rozinkami a nastrouháme zbytek těsta. Pečeme ve vyhřáté troubě cca na 190°C asi 20-30 minut.

Komentáře k receptu Tvarohový koláč s rozinkami

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kolac s tvarohem a rozinkami tvarohový koláč do koláčové formy tvaroh s rozinkami tvarohový koláč srozinkami kynuté tvarohové koláče srozinkami tvrohovy kolac s ořechy a rozinkami koláč s tvarohem, rozinkami a orechy koláče s kypřícím práškem tvarohový s rozinkami tvarohový závin s rozinkami kolac s tvarohem rozinkami tvarohova buchta tvaroh mockovi cukr rozinky kolacky s tvarohem a rozinkami tvarohový kolč kolč s tvarohem a rozinkami rozinky do tvarohu koláč s tvarohem s kypřícím práškem tvaroh s rozinkama tvarohovy kolac s hrozinjami tvarohový koláč s kypricim práškem