Bůčková roláda s mletým masem, fazolkami a červenou paprikou

Suroviny

1200 g vepřového bůčku
400 g mletého masa mix
sůl
pepř
petrželka
strouhanka na zahuštění
dijonská hořčice na pomazání plátu
130 g zamražených zelených fazolek
4 - 5 tenkých plátků pršutu (nebo plátků slaniny)
1 červená paprika pokrájená na proužky
celý kmín
2 větší cibule

Postup přípravy receptu

  1. Bůček vykostíme a nařízneme tak, aby vznikl velký plát na roládu. Plát potřeme ostřejší hořčicí. Do 3/4 plátu z bůčku rozložíme ochucené mleté maso (sůl, pepř, nasekaný libeček a strouhanku podle hustoty směsi).

  2. Na mleté maso položíme proužky pokrájené červené papriky (nebo naloženou kapii), zelené fazolky a tenké plátky pršutu nebo slaniny.

  3. Roládu svineme a zavážeme provázkem (nití) a vložíme do pekáčku. Posypeme kmínem, poházíme pokrájenou cibulí a podlijeme vodou. Vložíme do předehřáté trouby na 220°C.

  4. Během pečení roládu obracíme a podléváme výpekem. Pečeme celkově cca 90 minut (někdy i déle podle velikosti a náplně rolády) a pravidelně přeléváme výpekem. Podáváme s vařeným bramborem a zeleninovým salátem.

Poznámka od kuchařky

Někdy roládu ze začátku pečení přikryji alobalem nebo druhým pekáčkem a peču takto přiklopenou v předem vyhřáté troubě na 220 minut stupnů - cca 40 minut. Pak dál už můžeme klasicky péci přiklopení péci doměkka a dozlatova. Zkoušíme vidličkou nebo překrojením rolády na dvě poloviny.

Komentáře k receptu Bůčková roláda s mletým masem, fazolkami a červenou paprikou

Tématické fráze: bůčková roláda z mletého masa vepřová roláda s mletým masem bůčková roláda plněná mletým masem bůčková roláda hovězí roláda plněná mletým masem recept bučková rolada bučková roláda recept fazole s mletým masem masová roláda s mletým masem jak peceme buckovou roladu jak nařiznout buček na roládu bůčková kapsa plněná mletým masem plněná bůčková roláda rolada s mletym masem roláda z bůčku plněná mletým masem jak péct bůčkovou roládu plněná bučková kapsa mletym masem recepty s cervenymi fazolkami roláda z mletého vepřového masa bůčková roláda-pečení