Bůčková roláda plněná hovězím masem

Vepřové maso Doba přípravy: 150 minut + 24 hodin naložení masa 10 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 150 minut + 24 hodin naložení masa 10 názorů

Suroviny 4-6 porcí

1 kg bůčku ze žeber (1 plát)
3/4 kg mletého hovězího masa
4 plátky šunky
1 delší klobása – dle chuti a nabídky
2 mrkve
sůl
pepř
drcený kmín
rychlosůl PRAGANDA
režná nit

Postup přípravy receptu

 1. Plát bůčkového ořezu rozprostřeme, osolíme rychlosolí PRAGANDA a potřeme směsí mletého hovězího masa ve stejně vysoké vrstvě. Je vhodné si namáčet ruce do vody – maso se nám nelepí na ruce a jde lépe uhladit do požadované vrstvy.

 2. Na rozprostřené mleté hovězí v jedné polovině položíme námi zvolenou klobásu a na další polovinu rozprostřeme plátky šunky.

 3. Takto naplněný plát pevně smotáme a zatáhneme.

 4. Výslednou roládu převážeme režnou nití a její povrch potřeme směsí rychlosti PRAGANDA (pro hezkou barvu) a dále pepřem a v hmoždíři rozdrceným kmínem.

 5. Takto připravenou roládu dáme uležet do chladu nejlépe do druhého dne.

 6. Pečeme na plechu lehce podlité vodou a obložené 4 půlkami větší mrkve cca 2,5 hodiny na střední teplotu přiklopené nebo pod alobalem.

 7. Z výpeku uděláme omáčku a nastavíme její množství hovězím vývarem a dohustíme trochou mouky rozmíchané ve vodě.

  Podáváme s rýží, šťouchaným bramborem.

 8. Náplň:

  Hovězí mleté maso smícháme s trochou rychlosti PRAGANDA, 2 celá vejce, pepř a 1 dcl studené vody. Směs vymícháme do lepivé a homogenní hmoty a uložíme na 3 hodiny do chladu.

Poznámka od kuchařky

Náplň z mletého hovězího masa bez dalšího extra přidaného koření překvapila svoji lahodnou chutí a jelikož do sebe nabrala tuk z vepřového nebyla suchá a opravdu velmi dobrá. Zkuste a pak se ozvěte. V průběhu vaření ani pečení nebyla použita u nás tolik oblíbená cibule!!!

Komentáře k receptu Bůčková roláda plněná hovězím masem

Tématické fráze: nejlepší bůčková roláda bůčková roláda s mletým masem bůčková roláda nejlepší bučkova roláda recept husarská roláda bůčková roláda video bůčková roláda z mletého mletá bučková roláda bůčková roláda recept roláda plněná mletým masem rychlosůl bůčková roláda videa praganda roláda z hovězího masa vynikající bůčková roláda rychlosůl praganda zbojnická roláda bučková rolada video recept bůčková roláda z mletého masa roláda z bůčku zbojnická