Hanácké nudle

Těstoviny Doba přípravy: cca 20 min + sušení těsta 7 názorů

Těstoviny Doba přípravy: cca 20 min + sušení těsta 7 názorů

Suroviny cca 2 porce

130 g hrubé mouky
1 vajíčko
pár kapek vody
sůl
zhruba 1/2 l mléka
skořicový cukr
strouhaný perník
kousek másla na polití

Postup přípravy receptu

  1. Hruběji rozválené nudlové těsto svineme do štrůdlu a nakrájíme širší nudle, které vypadají, jako šneky.

  2. Mléko zavaříme a dáme do něj vařit nakrájená kolečka. Vaříme pomalu, tak dlouho, až jsou těstoviny měkké a promícháváme, aby se nepřilepily ke dnu. Pokud je mléka málo a vpije se do těstovin příliž brzy, přilejeme ještě trošku.

  3. Uvařené těstoviny slijeme, talíř vymažeme máslem a vkládáme vrstvy, které prosypáváme strouhaným perníkem a skořicovým cukrem. Nakonec polijeme trochou rozpuštěného másla.

Poznámka od kuchařky

http://www.toprecepty.cz/recept/15774-domaci-nudle...

Zdroj-Kuchařka Československé hospodyně z roku 1948

Osobní poznámka k receptu: Já bych příště ty nudle předvařila na chvíli raději ve vodě a pak je vložila do vroucího mléka. V mléku se vaří opravdu špatně a těstoviny mohou být i po uvaření tužší. Jinak velmi dobré sladké jídlo :-)

Jelikož postup na domácí nudle zde je, já je jdělám vždy od oka, přidávám odkaz na jeden z receptů na domácí nudle :-)

Komentáře k receptu Hanácké nudle

Tématické fráze: nudle s perníkem hanácká pochoutka nudle se strouhanym pernikem jak dlouho se vari nudle jak dlouho varit nudle sušení nudlí sladké nudle s perníkem hanacke testoviny jak dlouho vařit domácí nudle hanácké recepty jak dlouho varime nudle sušení domácích nudlí nudle s strouhaným perníkem top recepty nudle jaká je hanacka pochoutka jak rozválet těsto na nudle domaci nudle jak dlouho vařit jak dlouho se vaří nudle recept doba sušení nudlí top recepty široké nudle