Sladké zapečené nudle

Suroviny

500 g široké nudle (flíčky)
200 g ořechů (vlašských)
200 g švestkových povidel
150 g cukru (moučky)
1/8 másla
hrst rozinek
skořici
hřebíček
citrónovou kůru
špetku soli

Postup přípravy receptu

  1. Do slané vařící vody vsypeme těstoviny. Když jsou uvařené tak je scedíme a dvěma lžícemi másla (rostlinného tuku) je promastíme, aby se nelepili dohromady.

  2. Než se uvaří těstoviny, tak si umeleme nebo na jemno nastrouháme ořechy, smícháme je s cukrem a s rozinkami, vedle švestková povidla podle potřeby naředíme horkou vodou (někdy jsou měkká-neředíme) a dochutíme skořicí, mletým hřebíčkem a citrónovou kůrou.

  3. Pak zapékací misku nebo pekáček vymažeme máslem a střídavě vrstvíme: nudle, ořechy, nudle, povidla , atd..., končíme těstovinami, zakapeme zbytkem másla.

  4. Vložíme do rozehřáté trouby a půl hodiny zapékáme.

Komentáře k receptu Sladké zapečené nudle

  • BILKOVAI BILKOVAI

    No, to by mojí smečce chutnalo. Dávám bodík a vyzkouším:yes::-):-)

    Odpovědět

Tématické fráze: zapečene nudle s tvarohem sladke testoviny zapečené těstoviny na sladko zapečene nudle zapečené těstoviny s tvarohem zapečené nudle s tvarohem recept zapekane nudle zapékané nudle s tvarohem zapečené těstoviny sladké těstoviny na sladko zapekane siroke nudle s tvarohem zapečené sladké těstoviny sladké zapečené těstoviny sladke zapecene testoviny s tvarohem sladké nudle s tvarohem top recepty sladke recepty těstoviny sladké nudle zapečené s tvarohem nudle s mákem a tvarohem nudle s tvarohem zapecene