Domácí hamburger

Mleté maso Doba přípravy: 20 minut 6 názorů

Mleté maso Doba přípravy: 20 minut 6 názorů

Suroviny 4 porce

Mleté maso
sůl
pepř
sojová omáčka
bílé víno
ledový salát
červená cibule
rajče
dijonská hořčice
kečup
gouda
slanina
housky na hamburgery

Postup přípravy receptu

  1. Všechny suroviny jsem dávala od oka. Smíchala jsem mleté maso se solí, pepřem, sojovou omáčkou a s kapkou bílého vína. Maso jsem nechala odležet hodinu, poté jsem z něj vytvarovala větší placky než jsou samotné housky - maso se zcvrkne.

  2. Placky smažíme na oleji, když je jedna strana osmažená položíme na ní sýr, aby se trochu roztekl. Na vedlejší pánvi vypečeme slaninu bez tuku.

  3. Než se maso dodělá, připravíme si housky, rozpůlíme ji, jednu stranu namažeme trochou kečupu a druhou hořčicí. Jednu stranu posypeme ledovým salátem a cibulkou, na ní položíme opečené maso se sýrem. Dále na něj slaninu a rajčata, přiložíme druhou půlku housky.

Poznámka od kuchařky

Použila jsem kupované housky, ale myslím, že příště zkusím udělat své domácí housky.

Skládání surovin je na každém z vás, já to uvedla pouze jako příklad.

Komentáře k receptu Domácí hamburger

Tématické fráze: domácí hamburger domácí hamburgery domací hamburgry domácí hamburger recept recept na domácí hamburger recept na hamburgry hamburger domaci domácí hamburgr hamburgry ladahruska domácí hamburgery recept recepty ládi hrušky hamburgry hamburgry podle ládi hrušky recepty hamburger recept na domácí hamburgry lada hruška hamburger tncz nova levné recepty ládi hrušky jak udelat domaci hamburger hamburger podle ládi hrušky hamburger