Kakaové muffiny s rumovou příchutí

Suroviny 12 ks

125 g vody
125 g másla případně hery
180 g krupicového cukru nebo jiného cukru
1 vanilkový cukr
2 lžíce kakaa
2 vejce
260 g polohrubé mouky
3/4 sáčku prášku do pečiva
8 cl rumu
na dozdobení povrchu mírně oslazená šlehačka nebo nějaký oblíbený krém a dále
čerstvé nebo kompotované ovoce:
broskve
maliny
meduňka nebo máta topping atd.

Postup přípravy receptu

  1. Do kastrůlku vlijeme vodu, přidáme máslo, cukr, vanilkový cukr, kakao a za stálého míchání zahřejeme, až se nám vše spojí. Hmota se nemusí vařit, zahřeje se pouze na zhruba 50-60°C.

  2. Pak z této hmoty zhruba 1 dcl dáme stranou, přidáme rum a necháme v teple na polití povrchu. Do zbylé hmoty přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva, vejce a vařečkou vše rychle smícháme dohromady. Těstem naplníme silikonové formičky, vložíme do předehřáté trouby a upečeme.

  3. Teplota 180°C a doba pečení zhruba 20 minut. Po upečení do středu muffin uděláme koncem vařečky otvor, vlijeme odloženou směs, necháme ji vsáknout a muffiny vyjmeme z formiček a necháme vychladnout.

  4. Pak dozdobíme dle své fantazie a možností. Místo silikonových formiček se můžou použít silnější papírové košíčky určené k těmto účelům, tj. pečení.

Poznámka od kuchařky

Další mé recepty najdete zde: http://www.merylas.estranky.cz/

Komentáře k receptu Kakaové muffiny s rumovou příchutí

Tématické fráze: muffiny z červené řepy láďa hruška láďa hruška muffin mufinky z hery kakaové mufinky maslove kakaove mufinky salamoun muffiny muffiny šalamoun muffiny s prichutemi mufinky láďa hruška mufinky ládi hrušky