Vosí hnízda s ořechy a sušeným mlékem

Suroviny

120 g ořechů (strouhaných)
140 g mletého cukru
100 g sušeného mléka
60 g másla
1 lžíce kakaa
4 lžíce rumu
krém
linecká kolečka (nebo piškoty)

Postup přípravy receptu

 1. Všechny suroviny vypracujeme v hladké těsto, pokud je řídké, přidáme sušené mléko nebo strouhané ořechy a dáme do lednice ztuhnout.

 2. Pak z těsta děláme malé kuličky, které obalíme v moučkovém cukru a tlačíme do formiček vosích úlů či do zvonečků (viz foto) a uprostřed pak uděláme důlek, který posléze naplníme oblíbeným krémem nebo marmeládou a přilepíme linecké kolečko nebo piškot.

Poznámka od kuchařky

Díky sušenému mléku je ořechové těsto jemnější.

V těchto vosátkách není použito syrové vejce, což může někomu vyhovovat.

Komentáře k receptu Vosí hnízda s ořechy a sušeným mlékem

 • chocolate chocolate

  Nedelej chute zeno:-p...tise obdivuji a boduji.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Och Ivi...:-O Já jsem se dívala na nějakou novou formičku v sadě se dvěma dalšími v Albertu a nevěděla jsem, co s tím.. Už to vím. Nádherné!!:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: vosi hnizda bez orechu cukroví se sušeným mlékem vosi hnizda s orechy vosí hnízda z vlašských ořechů vosí hnízda s ořechama krém se sušeným mlékem vosí úly ze sušeného mléka vosí hnízda s vlašskými ořechy recept na vosí hnízda z ořechů vosi uly orechove vosi hnizda z orechu vosí hnízda recept vosí hnízda s karamelovým krémem nejlepší vosí hnízda s ořechy uly ze suseneho mleka orechovo kulicky se susenym mlekem vosí hnízda ořechy krém se sušeným s mlékem vánočka se sušeným mlékem nejlepší vosí hnízda z ořechů