Drobenková buchta s vaječným koňakem

Moučníky Řezy Doba přípravy: 50 minut 3 názory

Moučníky Řezy Doba přípravy: 50 minut 3 názory

Suroviny

Těsto:
3 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1 máslo
2 prášky do pečiva
1 vanilkový cukr
Náplň:
3 tvarohy ve folii
3 vejce
1 hrnek cukru
1 hrnek vaječného koňaku
rozinky (je to s nimi lepší)

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme směs na těsto - vše nasypeme do mísy a hněteme, dokud nevytvoříme drobenku.

  2. Smícháme v druhé míse vše, co je třeba na náplň.

  3. Nasypeme půlku drobenky do pekáče, přelijeme tvarohem a navrch nasypeme druhou půlku drobenky.
    Pečeme asi 40 minut odklopené.

Poznámka od kuchařky

Já rád experimentuji. V original receptu se dává hrnek mléka a rozinky se tam nedávají, ale krásně se v tom rozmočí. Alkohol v buchtě není cítit, a podle mě se teplem vypaří, takže buchtu mohou i děti.

Recept jsem udělal drobenkový podle rady, původní recept se dělá tak, že suchou směs smícháme, vymažeme pekáč půlkou másla, nasypeme půlku, zalijeme náplní, dosypeme druhou půlku a na to nakrájíme druhou půlku másla. Vypadá to jen jinak, takhle je to kypřejší a odpadá problém zapatlaných rukou od másla (nejsem zastánce umělých tuků, takže místo hery dávám máslo).

Komentáře k receptu Drobenková buchta s vaječným koňakem

Tématické fráze: buchta s vajecnym konakem buchta z vaječný koňak buchta s vaječnym likerem buchta z vaječný koňak buchta s vaječným konakem a tvarohem drobenkova buchta buchta z vaječného konaku alkohol v buchtě rychlá buchta z vaječný koňak recept na buchtu z vajecnym konakem koláč s vaječným koňakem alkohol buchta kdy se dava zmolenka na buchtu alkohol v buchta buchty z vaječneho konaku kdy se dává na buchtu drobenka recept na buchtu s vaječným koňakem buchta z vaječným likérem buchta s tvarohem a vaječným konakem pohár s vaječným koňakem