Rychlé ořechové řezy bez vážení

Moučníky Řezy Doba přípravy: 40 minut 0 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: 40 minut 0 názorů

Suroviny

20 lžic hladké mouky
10 lžic cukru písek
1 prášek do pečiva
1 kávová lžička jedlé sody
2 celá vejce
7 polévkových lžic mletých vlašských ořechů
4 polévkové lžíce marmelády či džemu
až 400 ml vody
hrst sekaných vlašských ořechů na posyp

Postup přípravy receptu

  1. Připravíme plech, který vymažeme a vysypeme nebo vyložíme pečícím papírem. Jak je kdo zvyklý.

  2. Do hlubší misky prosejeme mouku, přidáme cukr, prášek do pečiva, jedlou sodu ,mleté ořechy, rozklepneme vejce, přidáme marmeládu. V tomto momentě už by se měla předehřívat trouba a to asi tak na 170-180°C. podle toho, jak známe svoji troubu.
    Když je trouba téměř na správné teplotě, zaděláme suroviny vodou na lité těsto. Vodu přilévat pomalu, ne všechno najednou. Vody je třeba tolik, jaká je právě vlhkost mouky, a nemusí to být pokaždé stejné množství. Je možné, že trochu vody zbude. Důkladně promícháme a rovnoměrně vylijeme na připravený plech či pekáček.

  3. Dáme do předehřáté trouby péci na 15-20 minut. Po prvních pěti minutách placku posypeme sekanými ořechy, to uděláme velmi rychle - aby nám nespadlo těsto, nevyndaváme zcela z trouby. Sledujeme pečení a zkoušíme, jak jinak, než suchou špejlí.

  4. Po vyndání z trouby posypeme moučkovým cukrem.

Poznámka od kuchařky

Řezy jsou nadýchané, lehoučké a hlavně bez přidaného tuku. Jediný tuk je z ořechů

Komentáře k receptu Rychlé ořechové řezy bez vážení

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: rychlé ořechové řezy výborné rychlé ořechové řezy ořechové řezy bez mouky ořechové řezy na plech ořechové řezy rychlé hrnkové recepty-ořechové řezy recept na rychlé pečivo s ořechy rychlé řezy recepty hrnkove orechove rezy rychlé recepty z mletých ořechù hrnkové ořechovo kávové řezy ořechové řezy bez cukru recepty na rychlé řezy na plech rychlé řezy rychle orechove recept rychlé řezy recept ořechové rezy rezy bez cukru výborné rychlé řezy orechove rezy s boruvkami