Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rychlé pečivo je rychlé nejen svou přípravou, ale i tím, jak se bleskově sní, protože pro svou čerstvost je velmi návykové. Pečivo se dá připravit na poslední chvíli a při jeho konzumaci tak stále cítíme ve vzduchu vůni po pečení.

Nečekaná návštěva, velký hlad, zavřený obchod nebo vyprodaný sortiment způsobí, že musíme vymyslet nějakou alternativu k chlebu a rohlíkům, které jsme zvyklí jíst několikrát denně. Poradíme vám pár tipů a nápadů, jak problém vyřešit.

1/16

  1 z 16

  Konzumní chléb - rychlý

  Konzumní chléb - rychlý

  Rychlý chléb je výbornou alternativou ke kupovanému chlebu z žitného kvásku. V tomto případě použijeme sušené nebo čerstvé droždí a pokud necháme těsto vykynout v teple, budeme mít za 1–1,5 hodiny bochníček, po kterém se po vychladnutí jen zapráší. Během kynutí a pečení si připravíme nějakou pomazánku.

  2 z 16

  Rychlé rohlíky - do hodiny hotové

  Rychlé rohlíky - do hodiny hotové

  Křupavé rohlíky z kynutého těsta jsou hned po chlebu nejčastěji používaným pečivem. Rohlíky milují nejen děti, ale také muži - a to k jakémukoliv salátu, dršťkové polévce i ke guláši. Těsto na rohlíčky musí kynout v teple. Z rozváleného plátu nakrájíme trojúhelníky, které svineme, potřeme vejcem a posypeme solí, kmínem, mákem.

  3 z 16

  Sýrové pečivo

  Sýrové pečivo

  Sýrové pečivo z taveného sýra, tuku a mouky je připravené raz dva - hlavně s pomocí robota. Z rozváleného těsta vykrájíme kolečka nebo různé tvary, které potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme solí, kmínem, mákem či sezamem. Dáme upéct do trouby a v polovině pečení můžeme posypat strouhaným sýrem.

  4 z 16

  Bramborové pečivo k masu

  Bramborové pečivo k masu

  Netradiční pečivo připravíme ze zbylých brambor, uvařených ve slupce, hrubé mouky a vajec nebo žloutků. Do těsta můžeme nasypat posekané zelené natě nebo škvarky. Tvarujeme placky, které rozložíme plech, vyložený pečicím papírem, a upečeme do růžova. Placky podáváme k polévce i k masu.

  5 z 16

  Sendviče z listového těsta

  Sendviče z listového těsta

  Pokud jsme majitelé sendvičovače, je příprava plněného pečiva velmi rychlá. Hotové listové těsto rozválíme, pokrájíme na čtverce, vložíme do sendvičovače a naplníme různými nádivkami, popřípadě masem, uzeninou a čerstvou i nakládanou zeleninou. Přiložíme druhý čtverec, potřeme vejcem a upečeme.

  6 z 16

  Grissini (preclíky)

  Grissini (preclíky)

  Slané pečivo z kynutého, křehkého, listového nebo jogurtového těsta můžeme péct i do zásoby. Hodí se nejen jako chuťovka k pivu a vínu, ale i jako rychlá svačinka pro děti nebo k namáčení do dipů spolu s pečenými zeleninovými hranolkami. Tyčky (preclíky) před upečením posypeme semínky.

  9 z 16

  Lívance jako vánek

  Lívance jako vánek

  Lívance bez kynutí jsou rychlovkou, kterou ocení hlavně děti. Pokud nezbylo žádné pečivo k snídani, připravíme rychlé lívance, které polijeme javorovým sirupem a obložíme kousky ovoce. Zbylé lívance si děti mohou vzít do školy a všichni spolužáci jim budou svačinu závidět.

  10 z 16

  Celozrnné čapáty

  Celozrnné čapáty

  Indický chléb čapátí známe každý z nás ze svého dětství. Připravuje se téměř stejně, jako když maminka nebo babička opekly na plotně odřezky nudlového těsta. Placky se dají naplnit vším, co nám zbylo doma. Kousky natrhaných placek mohou strávníkům posloužit jako jedlá lžíce na dušené maso a zeleninu.

  11 z 16

  Housky s majonézou

  Housky s majonézou

  Houstičky z kynutého těsta jsou jemné, vláčné a na povrchu křupavé. Připravíme si těsto podle osvědčeného receptu a necháme v teple kynout. Z těsta uválíme dlouhé hádky, které upleteme do tvaru housek nebo z nich uděláme jednoduché kulaté bulky. Necháme je na plechu chvíli odpočinout a upečeme.

  12 z 16

  Teplé sýrové tousty

  Teplé sýrové tousty

  Pečivo sice máme, ale už je tuhé a nikdo ho nechce. Připravíme z něj rychlé smaženky ve vajíčku nebo v sýrovém těstíčku. Můžeme použít starší chléb, rohlíky, housky, veky i bagety, které nakrájíme na plátky, namočíme do vaječné směsi a usmažíme na pánvi. Vytvoříme skvělou večeři, ze které nezbyde ani drobeček.

  16 z 16

  Žravý chleba

  Žravý chleba

  V sobotu večer jste zjistili, že nemáte pečivo na nedělní snídani? Nevadí - pokud vlastníte domácí pekárnu, upeče za vás chleba přes noc. Připravíme si ingredience podle receptu a pekárnu nastavíme podle potřeby. Do rána se chleba sám upeče a vystydne, takže si můžeme hned po probuzení pochutnávat.

1/16

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více