Kuřecí směs se sýrem a pórkem v parním hrnci i s brambory

Suroviny 2 porce

200 g kuřecích prsou
50 g tvrdého sýra
1 vejce
30 g pórku
sůl
čerstvě mletý pepř
cca 350 g očistěných brambor na přílohu

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí maso nakrájíme na menší kousky, sýr jemně nastrouháme, pórek najemno nakrájíme, přidáme vejce, sůl, pepř a vše smícháme.

  2. Připravenou směs vložíme do malých silikonových kastrůlků s pokličkou, tzv. kokotek. Jsou o objemu cca 200 ml. Můžeme je předem lehce potřít olejem, ale není to zase až tak nezbytně nutné. Kokotky přiklopíme pokličkami.

  3. Vložíme je do jednoho plata parního hrnce a vaříme cca 20 minut. Pak nahoru přidáme další plato s nakrájenými a lehce osolenými brambory a vaříme dalších cca 20 minut.

  4. Na talíř dáme brambory, ztuhlou kuřecí směs vyjmeme z nádobky a vše doplníme zeleninou nebo zeleninovým salátem. Případně by se hodil i vařený jablkový kompot. Kdo může, tak si na brambory přidá plátek másla.

Poznámka od kuchařky

Množství surovin si každý upraví dle sebe, sníží si množství masa a třeba brambor atp. Do směsi se dá použít i oblíbené koření, místo pórku třeba nějaké bylinky, tohle je takový základ. Použila jsem silikonové kokotky a ne keramické, jelikož se tento materiál rychleji zahřeje. Kdo nemá, tak bych směs připravila ve fólii, přidávám jedno foto pro představu. A ušetříme i mytí nádobí :-). Kokotky mám už delší dobu a myslím, že je začnu k podobnému vaření více používat.

Komentáře k receptu Kuřecí směs se sýrem a pórkem v parním hrnci i s brambory

K receptu nejsou žádné komentáře.