Kuřecí špízy s brambory z parního hrnce

Suroviny 1 porce

80 g kuřecích prsou
50 g kuřecích jater
25 g šunkové klobásy
25 g cibule
sůl
čerstvě mletý pepř
170 g oloupaných brambor (na přílohu)
čerstvá majoránka

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí maso a játra nakrájíme na větší kousky, klobásu na kolečka a cibuli podélně na čtvrtky a ještě překrojíme napůl. Záleží na její velikosti.
    Maso a játra osolíme a opepříme. Můžeme použít i jiné oblíbené koření. Všechny ingredience střídavě napíchneme na kovovou jehlu nebo na špejli. Celý špíz důkladně zabalíme do fólie, konce zakroutíme, aby nemohla při vaření vytékat šťáva.

  2. Zabalený špíz vložíme do parního hrnce a vaříme zhruba 15 minut. Pak přidáme na menší kousky nakrájené, lehce osolené brambory smíchané s čerstvou majoránkou a vaříme ještě dalších cca 15 minut.

  3. Po dohotovení vyjmeme špíz na talíř a odstraníme fólii. Na talíř proto, abychom zachytili šťávu. Přidáme brambory a podáváme. Jídlo je dobré doplnit nějakým zeleninovým salátem, v mém případě z kysaného zelí.

Poznámka od kuchařky

Množství ingrediencí je orientační a lze ho libovolně měnit. Množství brambor si každý zvolí dle svých potřeb. Taktéž délka vaření záleží na velikosti špízu a velikosti brambor, uvedla jsem orientační čas. Jedna porce se dá připravit v jednom patře, pokud je jich více, tak brambory bych dala do plata nad maso.

Komentáře k receptu Kuřecí špízy s brambory z parního hrnce

K receptu nejsou žádné komentáře.