Obyčejné Bebe řezy

Suroviny 20 ks

3 balíčky sušenek Bebe rodinné jemné
1 máslo pokojové teploty
2 lžíce kakaa
1 lžíce Tatra Pikao
1 lžíce rumu
Náplň:
400 ml mléka
1 sáček vanilkového pudinku
2 lžíce krupicového cukru
čokoládová poleva

Postup přípravy receptu

 1. Z uvedených surovin uvaříme hustý pudink, zakryjeme fólií a necháme zcela vychladnout. Máslo s Pikaem a kakaem šleháme, postupně přidáváme pudink a ušleháme hladký krém. Nakonec vmícháme rum.
  Pekáček nebo obdélníkovou misku vyložíme fólií i přes okraje.

 2. Jednotlivé sušenky mažeme po hladké straně krémem a přitiskneme vždy kolmo k předchozí v řadě. Do obdélníkové umělohmotné krabičky 13 x 26 cm jsem spotřebovala 3 balení na 2 řady. Trošku krému zbude na pomazání vršku. Zakryjeme fólií nebo alobalem a necháme rozležet, nejlépe do druhého dne.

 3. Pomocí fólie vyndáme vcelku slepené řady na vál nebo pracovní desku, rozpustíme čokoládu s kouskem másla, povrch i protilehlé dlouhé strany potřeme a necháme chvilku v chladu ztuhnout.
  Nakrájíme nejprve šikmo z jedné strany, poté šikmo z druhé strany a nakonec prokrojíme uprostřed podélně mezi oběma pruhy. Můžeme ještě dozdobit čokoládou nebo šlehačkou.

Poznámka od kuchařky

Řezy můžeme dělat i v opačných barvách, světlý krém a kakaové sušenky nebo střídat barevné sušenky a barevné krémy.

Komentáře k receptu Obyčejné Bebe řezy

 • RubyRom: :-)Díky za komentář - to mi napsala i dcera, že už na ně téměř zapomněla a že jí kdysi moc chutnaly :-K hezký večer

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom

  Sice obyčejné, ale moc dobré a máte je krásné! U nás taky oblíbené, když ještě doma byly děti. Ale už jsem je dlouho nedělala, nějak jsem na ně zapomněla. Díky za připomenutí.:yes::yes:

  Odpovědět