Ledová tříšť z černého rybízu

Suroviny 1 porce

Zhruba:
1 dl džusu z černého rybízu
4 cl vodky
2 cl cukrového sirupu - svařila jsem vodu s cukrem a nechala vychladnout
2 cl citronové šťávy
červený rybíz na ozdobu

Postup přípravy receptu

 1. Rybízový džus smícháme s citronovou šťávou a necháme zamrazit v tvořítku na ledové kostky. Musíme udělat s dost velkým předstihem.

 2. Těsně před podáváním koktejlu nasypeme rybízový led do mixéru, který je výrobcem doporučený na drcení ledu - měla jsem ho malinko povolený, přidáme cukrový sirup a vychlazenou vodku, pořádně rozmixujeme, až vznikne ledová tříšť.

 3. Přelijeme do sklenice na víno a ozdobíme červeným rybízem. Ihned podáváme. Myslím, že není třeba úplně přesně dodržet poměry ingrediencí a můžeme si je upravit. Dělala jsem tříšť i bez alkoholu, rozmixovala jsem jen mírně povolené rybízové ledové kostky s cukrem, toho si dáme jen trošku. Foto přikládám.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Delikatesy

Komentáře k receptu Ledová tříšť z černého rybízu

 • Ivana Ch Ivana Ch

  :-p:-p:-p:-)):yes::yes:,červený, černý ale i bílý rybíz máme mooc rádi, zasloužilo by si to nejméně 20 bodů, ale to není možné, tak aspoň jeden.:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • hju hju(neregistrovaný)

  Vypadá moc pěkně, už letím to udělat

  Odpovědět

 • hju hju(neregistrovaný)

  :-(:-/:-O:-p:yes::-)):-D:-*:-K:-8 POchopíte příběh ze smajlíků?

  Odpovědět

 • AlesPolisensky AlesPolisensky

  Hned bych si to dal.:-p:-p:-p:-p:-p

  Odpovědět

 • kakak kakak(neregistrovaný)

  vypadá to mocinky hezky!!!:-D:-*:-pale:yes::yes::yes:;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Já se naučila na černý rybíz až když mi ho manžel ukázal na chaloupce, my měli jen červený. Sice mi dalo práci si ho oblíbit, ale povedlo se ;-):-p:yes:

  Odpovědět

 • Patricie Patricie

  To je krása. +:-D:yes::-D

  Odpovědět

 • Iriska Iriska

  Černý rybíz a všechno, co po něm chutná a voní (i mýdlo :-D) mám ráda.:yes::yes: +

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

 • Sodovka Sodovka

  To musí být dobrůůůůůůůtka:-p:yes::-p

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(autor receptu)

  Jani :-D Já mám strach, ať si ten mixér neodrovnám. Tak se právě ptám, jak to třeba dělají ostatní. Ledové kostky, z vody teda, se taky můžou dát do utěrky a rozbít paličkou na maso:-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, já led rozmixuji v mixéru, ale je fakt, že ho pak nemůžu najít!:-)):-D:-)):-D:-))

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(autor receptu)

  :-D Jani, s tou vodkou to na velkou žízeň moc není:-D Tak jedině bez alkoholu;-):-D Ale opravdu je to velmi osvěžující, já mám rybíz moc ráda. A jinak bych se chtěla zeptat ostatních, v čem připravují ledovou tříšť. Vím, že jsou zvláštní mixéry určené k těmto účelům, ale ten já nemám.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jéééžiši, už mám žízeň!:-O Jen se na to podívám a letím se napít! A ten rybíz na té sklenici..no, pohled nádhera a musí to být super na žízeň:-p!! Úúž letííím a bodíkuji!;-):yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: jak udelat ledovou trist recept na ledovou tříšť jak vyrobit ledovou tříšť jak si doma vyrobit ledovou tříšť jak si udělat ledovou tříšt jak si udelat domaci ledovou trist jak si vyrobit ledovou tříšť recepty na ledovou trist co udělat z černého rybízu jak vyrobit ledovou tříšť recept džus z černého rybízu černý rybíz recepty jak vyrobit domací ledovou tříšť domácí tříšt tvořítko na ledovou tříšt sirupy na ledovou tříšť recepty z rybízu víno z černého rybízu jak na ledovou třišt jak vyrobit doma ledovou tříšt