Karamelové muffinky s ananasem

Moučníky Muffiny Doba přípravy: 1 hodina 2 názory

Moučníky Muffiny Doba přípravy: 1 hodina 2 názory

Suroviny 12 ks

Těsto:
150 g polohrubé mouky
120 - 150 g cukru
vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
špetka soli
120 ml oleje
3 vejce
60 ml mléka
60 ml šťávy z kompotu
Karamel:
50 g másla
200 g cukru
trochu šťávy z kompotu
Ovoce:
ananasový kompot velký - ananas krájený na kolečka
zavařené třešně nebo višně v rumu
máslo na vymazání formiček

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve připravíme těsto: do mísy dáme sypké ingredience, promícháme, přidáme tekuté a vyšleháme těsto metličkou nebo šlehačem.

  2. Připravíme karamel: do pánve dáme máslo, zasypeme cukrem a za stálého mícháni uvaříme na karamel, ke konci můžeme přidat trochu šťávy z kompotu - pozor, prská!!

  3. Formičky na muffinky vymažeme máslem, do každé dáme polévkovou lžíci karamelu, kolečko ananasu, doprostřed třešni a zalijeme těstem - vychází to cca dvě polévkové lžíce těsta na muffin.

  4. Pečeme na 180°asi 20-25 minut. Chvíli necháme stát, pak vyklopíme - pozor, dole je horká šťáva, kterou muffin polijeme.

Poznámka od kuchařky

Muffinky jsou hodně sladké, kdo chce, může trochu cukru ubrat . Velký kompot (565 g) má 10 koleček, ale celé se do formičky nevejde, takže jsem vždycky kousek ubrala, a nakonec to stačilo. Kdo má větší formičky, bude muset použít ještě jeden kompot. Pokud použijete krájený, stačí jeden - vložíme pak lžíci kousků do karamelu, vypadá to také hezky.

Místo třešní můžeme použít třeba i čerstvé maliny.

Lze upéct i jako jeden velký koláč v dortové formě.

Inspirace: Pinterest

Komentáře k receptu Karamelové muffinky s ananasem

Tématické fráze: recept na muffiny muffiny recepty karamel muffiny recept ananas recepty karamelové muffiny karamelový muffin muffiny recept karamelové mufinky s krémem