Citronový sirup do čaje

Postup přípravy receptu

 1. Šťávu z 1 kg citronů a 1 kg cukru moučka svaříme za stálého míchání tak, aby se cukr úplně rozpustil.

 2. Za horka nalijeme do sklenic a po zchladnutí dáme do ledničky. Z tohoto množství jsou cca 2 sklenice od okurek. Sice tam už asi nejsou vitamíny, ale je to do čaje vynikající.

Poznámka od kuchařky

Jde to dělat i v domácí pekárně na program Marmeláda.

Komentáře k receptu Citronový sirup do čaje

 • Jirka Jirka(neregistrovaná)

  Tak tento recept někdy zkusím. :-)

  Odpovědět

 • Zdeňka Zdeňka(neregistrovaná)

  Dělám citr.sirup již několik let. 46 dkg cukru krystalu svařím se 3 dcl. vody. Do vlažného dám šťávu ze 2 větších citronů a přecedím přes husté sítko do lahve ( je to přesně sirupová láhev). Skladuji v ledničce.

  Odpovědět

 • marie aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa marie aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa(neregistrovaná)

  aby se zachovaly vitamíny, je lepší vym ačkat citron a doplnit cukrem co to jde - na slazení čaje vynikající a cukr zaručuje že se nezkazímariespinlerova@seznam.cz

  Odpovědět

 • blabol.jachym blabol.jachym(neregistrovaný)

  Možná ho zkusím. Mám totiž moc rád čaj a když se tam přidá citron, tak je to mňam, mňam:-p

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Udělala jsem ho v DP, ale jen z poloviční dávky (na zkoušku). Zatím nevím jaký je - je ještě horký, tak uvidím zítra. Myslím, že ho využiji nejen do čaje, ale teď v létě ho budu používat jako normální syrup - naředit vodou a s ledem to bude fajn osvěžení.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: ovocné sirupy domácí výroba domácí sirupy domácí výroba sirupu domácí sirup ovocné sirupy domácí recept domácí ovocný sirup domácí sirupy recepty citronový čaj citronovy syrup recepty na domaci sirupy domaci vyroba ovocnych sirupu domácí bylinkové sirupy domácí sirup z ovoce ovocný sirup recept domácí sirup recept malinový domácí bylinné sirupy domácí ovocné sirupy domácí bylinkový sirup recept na domácí sirup domácí čaje