Čočka

Suroviny

balíček čočky
cibule
olej
hladká mouka
sul
ocet
párek
chléb
okurka
vejce

Postup přípravy receptu

 1. Čočku propláchneme a dáme ji vařit. Postupně přiléváme vodu, aby nabobtnala, ale vody nesmí být mnoho jen na okraj čočky. Mezitím si připravíme cibulový základ a ten zasypeme hladkou moukou. Do změklé čočky nalijeme tuto směs, promícháme a necháme chvilku vařit.

 2. Poté vyklepneme do čočky 2 celá vejce ale nemícháme. Vejce necháme zatáhnout, dochutíme solí a octem. Po zatáhnutí vejce zamícháme do čočky. Podáváme s chlebem a párkem.

Poznámka od kuchařky

Jednoduchý obyčejný recept

Komentáře k receptu Čočka

 • Bobina77 Bobina77

  No můj přítel nemá rád čočku zahuštěnou moukou a tak jí dělám bez mouky, prostě místo ní rozmixuji trochu uvařené čočky a zahustí to stejně jako mouka a lépe to chutná.Není třeba vše zahušťovat moukou. Já místo klobásy nebo párku dávam navrch volské oko a osmaženou cibulku.A vejce do čočky se nedává! Proboha co je to zase za recept.

  Odpovědět

 • Monika Monika(neregistrovaná)

  A kde je ta okurka? Je v čočce nebo k čočce? :-?

  Odpovědět

 • otto otto(neregistrovaný)

  nasmí chybět česnek...:-p

  Odpovědět

 • Radulinka6 Radulinka6

  Saimi,chybama se člověk učí,viď,skus se juknout na můj recept pod názvem"Lečo s klobásou a čočkou.Zase najdeš inspiraci.:yes:

  Odpovědět

 • Saimi Saimi(autor receptu)

  promiň nenapadlo mě to.Děkuju

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Pavle, nic proti tvé snaze, ale pokus se využít vyhledavač podobných receptů...jinak čočka je skvělá, bodík ti stejně dám. :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: čočka čočka recept čočka recepty čočka na kyselo kluci v akci recepty z čočky recept na čočku jak uvařit čočku cerna cocka recept čočka recept kluci v akci recept čočka černá čočka černá čočka recepty kluci v akci recepty čočka oranžová čočka recepty čočka recepty na čočku čočka top recepty čočka černá jak se vaří čočka jak se dělá čočka