Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit nejlepší jahodové koláče. Letní recepty na buchty s pudinkem, tvarohem nebo jogurtem
Zdroj: Top recepty

Jahodové buchty, koláče a bublaniny patří mezi nejoblíbenější letní dobroty. V našem přehledu jsou nejžádanější recepty z našeho receptáře - pokud máme připravené jahody a chceme se pustit do pečení, můžeme si hned některý vybrat.

Jahody, oblíbené sezonní ovoce, jsou nejlepší čerstvé, ale pečené nebo jinak připravené dobroty si rozhodně nenecháme ujít. Mezi nejchutnější jahodové recepty patří bublaniny a buchty na plech. Náš přehled přináší ty nejnavštěvovanější recepty z našeho webu. Všechny jsou mnohokrát ověřené a pozitivně hodnocené.

Jahodové koláče s pudinkem

Jahody jsou krásné a chutné v krémech, které připravujeme z pudinku, šlehačky, tvarohu, zakysané smetany, mascarpone, želatiny a dalších surovin. Podle některých receptů pudinkovou vrstvu pečeme společně s těstem, podle jiných receptů zdobíme korpus až po upečení čerstvými jahodami a krémem.  

Jahodové koláče s tvarohem

Můžeme upéct korpus a po vychladnutí ho potřít tvarohovým krémem, narovnat na něj jahody a na povrch nastrouhat čokoládu. Další možností je upéct koláč již s tvarohovou vrstvou a jahodami, v tom případě povrch před pečením ještě bohatě posypeme máslovou drobenkou.

Rychlé buchty s jahodami

Mezi nejoblíbenějšími jahodovými recepty je lehká bublaninka, kterou nakypříme nejen kypřícím práškem, ale i přidaným sněhem z bílků. "Jahodové nic" má jako základ korpus ze špaldové mouky. Jogurt se nám bude hodit do rychlého koláče, můžeme použít i jogurt doma připravený

Pokud se chystáme pustit do "jahodového" pečení, určitě se vyplatí sáhnout po doporučených a osvědčených receptech. Recepty lze často využít i na pečení s dalším sezonním ovocem, např. s malinami nebo borůvkami.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie