Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Svatomartinské rohlíčky zachutnají každému. Jakou zvolit náplň, aby byly dokonalé a rychle se po nich zaprášilo?
Zdroj: pixabay

Svatomartinské rohlíčky, rohlíky, rožky nebo podkovy - řeč je o drobném pečivu, které se připravuje na svátek svatého Martina jako pohoštění, chutný dárek a milá pozornost. Jak rohlíčkům dodat pomyslnou "třešničku", aby uchvátily všechny, kdo je ochutnají?

Ať už je připravujeme tradiční kynuté nebo zvolíme nekynutou variantu zjemněnou šlehačkou, je otázkou, jakou použijeme náplň, a zda svatomartinské rohlíčky budeme vůbec plnit. Lze je totiž udělat i bez náplně. Většina lidí by ale měla pocit, že jsou příliš suché, a ocení spíše rohlíčky plněné.

Tradiční ořechová náplň

Tradiční náplní do svatomartinských rohlíčků je náplň ořechová. V tomto období je už po sklizni vlašských ořechů a měly by být i dobře vysušené a připravené k uskladnění nebo ke zpracování.

Jiné oblíbené náplně

Použít lze i další oblíbené náplně jako makovou, tvarohovou, pudinkovou nebo povidlovou. Každý má nejraději tu "svou" a na té si nejvíce pochutná.
Na své si přijdou i ti, kteří neholdují tolik sladkému. Rohlíčky připravíme ve slané variantě obvyklým způsobem, pouze použijeme slanou náplň - základem může být např. mletý salám, sýr, špenát či rajčata

Přehled skvělých receptů na tradiční svatomartinský oběd, pečenou husu, knedlík a zelí, jsme připravili v našem dalším článku. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky