Makový nepečený cheesecake s pomerančem

Dorty Doba přípravy: asi 50 minut 14 názorů

Dorty Doba přípravy: asi 50 minut 14 názorů

Suroviny 10 (malá forma)

1 balení kakaových Bebe sušenek
100 g másla
2 tvarohy ve vaničce
1 šlehačka
cukr podle chuti
4-5 lžic mletého máku
2-3 pomeranče + pomeranč na ozdobu
celkem 6-7 plátků želatiny

Postup přípravy receptu

  1. 1 balení Bebe tmavých sušenek rozdrtíme a smícháme s 100 g rozpuštěného másla, propracujeme těstíčko a vyložíme jím malou dortovou formu , kterou napřed vyložíme pečícím papírem. Dáme do ledničky ztuhnout.

  2. Pak vlijeme tvarohovou náplň - 2 tvarohy ve vaničce, 1 šlehačka, cukr podle chuti - ušleháme a vmícháme 4-5 lžic mletého máku. Nakonec vmícháme želatinu - 4 plátky necháme v trošce vody nabobtnat asi 10 minut, pak zahřejeme (pozor - nesmí vařit !), necháme ji rozpustit a hned do ní vmícháme asi dvě lžíce tvarohové hmoty a promícháme. Toto pak vlijeme do ostatní náplně, promícháme a vlijeme na korpus. Necháme ztuhnout.

  3. Připravíme želatinu. 2 - 3 pomeranče vymačkáme a do šťávy přidáme med nebo cukr podle chuti, v trošce této šťávy opět necháme nabobtnat 2 -3 plátky želatiny, pak necháme rozpustit, přilijeme do ostatní šťávy a vlijeme na ztuhlou tvarohovou náplň. Necháme v ledničce přes noc ztuhnout.

Komentáře k receptu Makový nepečený cheesecake s pomerančem

Tématické fráze: makový cheesecake nepečený cheesecake cheesecake recept tvarohovo makový cheesecake nepečený cheesecake recept recept makový cheesecake cheesecake s makem tvarohový cheesecake s mákem cheesecake makovy makový cheescake cheesecake nepečený cheesecake z bebe sušenek nepečený cheesecake s mákem recept na cheesecake recept cheesecake recepty makový cheesecake cheesecake z bebe sušenek s tvarohem malé cheesecake mrkvove susenky s pomerančem chesecake s makem