Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Místo obligátních chlebíčků a klasických jednohubek můžete připravit originální chuťovky. Překvapíte jimi i potěšíte
Zdroj: Toprecepty.cz

Namazané a ozdobené plátky rohlíků nebo baget jsou fajn, ale pro někoho už to může být trochu nuda. Nabízíme tipy na méně tradiční kanapky, chuťovky a jednohubky neboli malá sousta. Je to, pravda, někdy trochu pracnější, ale výsledek za to stojí. Servírování bývá atraktivnější než klasika.

Jednohubky na lžíci

Atraktivně servírované jednohubky na lžíci jsou hitem poslední doby. Maličkosti hezky naaranžované spolu chuťově ladí, některé kombinace mohou být překvapivé.

Podklad ze zeleniny

Někdy stačí místo rohlíku použít kolečko čerstvé zeleniny jako je okurka nebo ředkev, pevné malé rajče a už to svou barevností a čerstvou křupavostí a svěžestí láká k ochutnání. Navíc jsou takové jednohubky lehké do žaludku a zdravé.

Plněné papriky

Menší papriky naplníme nádivkou a po ztuhnutí krájíme na kolečka. Náplní může být sýrová nebo salámová pomazánka, vždy ale použijeme i máslo, aby hezky ztuhla a držela pohromadě.

Pečivo použité jiným způsobem

Veku nebo rohlíky místo krájení na plátky nejdříve opatrně vydlabeme, naplníme a po ztuhnutí náplně teprve krájíme. Výsledek je hezky barevný.

Listové těsto 

Listové těsto lze po upečení použít jako podklad místo klasického pečiva. Je velmi variabilní, naplnit ho lze prakticky čímkoliv.

,

Odpalované těsto plněné

Také odpalované těsto můžeme po upečení naplnit pomazánkou a doplnit ovocem nebo zeleninou jako klasické pečivo.

Kynuté těsto

Dobroty z kynutého těsta nemohou v našem přehledu chybět. S náplní vypadají malé tvary velmi lákavě.

Sýr v hlavní roli

Různé plněné sýry nakrájené na kousky vypadají i chutnají skvěle. Doplňujeme je ovocem nebo ořechy. Lákavá je i sýrová roláda.

Plněné tortilly a palačinky

Naplňte tortilly nebo slané palačinky pikantní pomazánkou, zatočte a pak nakrájejte na kolečka. Zajímavé pohoštění je hned.

Teplé jednohubky

Z mletého masa připravené malinké karbanátky nebo kuličky ozdobte. Také kuřecí kousky pečené ve slanině nalákají vůní. Totéž je možno připravit se sušenými švestkami.

Plněné brambory

Brambory nemohou v našem výčtu také chybět. Malé brambůrky můžete upéct nebo uvařit, vydlabat a naplnit. Nebo z nastrouhaných usmažit hnízdečka. Ani bramborové skočdohubky nezůstanou na míse bez povšimnutí, za to ručíme.

Zajímavé "zobání"

Místo koupených oříšků a oliv zkuste upražit mandle doma a olivy naložit. Ořechy okořenit. Takové zobání nikde neprodávají.


Netradiční jednohubky můžete připravit podle našich receptů nebo se jimi jen nechat inspirovat.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více