Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak zpracovat pomeranče. Chutné recepty z oblíbeného ovoce, které podpoří zdraví
Unsplash

Pomeranče jsou výborné čerstvé nebo ve formě šťávy, kterou vypijeme co nejdříve po jejím získání. Dopřáváme si je hlavně během chladného období roku a při nachlazení, když hledáme spolehlivé zdroje vitamínu C a jednoduchou přírodní prevenci před infekčním onemocněním.

Pomeranče pro zdraví

Nakupujeme kvalitní, pěkně vybarvené plody, které působí svěže a lákavě už od pohledu. Po nákupu je vybalíme z plastového sáčku a rozložíme do jedné vrstvy. Nejlépe je uchováme při pokojové teplotě, co nejdále od tepelného zdroje.

Saláty s pomeranči

Pomeranče jsou skvělé do zimních salátů, dají jim vůni a projasní je. Chuťově a barevně je doplňujeme se sladkými plátky banánů. Hodí se k nim mandarinky, kiwi a hrozny. Použití je snadné - stačí je oloupat, rozdělit na měsíčky a nakrájet na menší kousky. 

Moučníky s pomeranči

Z pomerančové šťávy chystáme osvěžující zmrzlinu, krémy a polevy. Kromě čerstvé šťávy používáme na jejich přípravu i 100% džusy. Pomeranči zdobíme moučníky, řezy a dorty. Kromě čerstvého ovoce a šťáv využijeme i kandovanou kůru, která je vhodná na zdobení a dochucování. 

Vařené a pečené pokrmy

Pomeranče často kombinujeme s drůbežím masem. Připravujeme lahůdkovou kachnu na pomerančích nebo kuřecí maso na pomerančové šťávě. Je-li do receptů potřeba strouhaná pomerančová kůra, koupíme plody, které nejsou chemicky ošetřené. 

Pomerančovou šťávu využijeme i méně tradičně - je dobrým základem chutné marmelády. Ale hlavně si pomeranče dopřejme syrové, jako přirozený zdroj vitamínů nám prospějí nejvíce. Patří mezi nejprodávanější druhy ovoce, jsou běžně k dostání a často za velmi příznivé ceny.
Tento tip je užitečný  (3x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Sladká první republika

Kristina Šemberová

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům