Pomerančová marmeláda s grepem a rumem

Suroviny

2 červené grepy
1 citron
1,7 kg pomerančů
50 ml rumu
500 g želírovacího cukru 2:1

Postup přípravy receptu

 1. Z grepů, pomerančů a citronu vymačkáme šťávu, mělo by ji být 1 kg. Ze dvou dobře teplou vodou omytých pomerančů pomocí škrabky na citrusovou kůru naškrábeme (bez bílé části) kůru na tenké nudličky a přidáme je do šťávy. Promícháme s želírovacím cukrem a uvaříme.

 2. Během vaření sbíráme pěnu, jakmile začne vařit, vaříme minimálně 5 minut. Kápneme trochu na talířek a zkusíme jak želíruje (pokud je marmeláda stále řídká, přidáme lžičku kyseliny citronové). Nakonec vmícháme rum. Naplníme skleničky a ihned uzavřeme, otočíme dnem vzhůru a po pěti minutách obrátíme zpět.

Komentáře k receptu Pomerančová marmeláda s grepem a rumem

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  RubyRom: Tak ten elektrický mám taky:-8

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  RubyRom: Děkuji :-8

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom (autorka receptu)

  Anna Kocikova: No nemusí tam být, jistě bude dobrá i bez něj.

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom (autorka receptu)

  Jana Dorazinová-Remková: :-) Já mám odšťavńovač, ale jen takový obyčejný, nic drahého,ale je elektrický a dobře odšťavňuje.

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  RubyRom: Romi,navnadila jsi mě;-):-KJá používám pomerančovou marmeládu se zázvorem z Lidlu.Chutná nám na pečivu,v masových roládách i v omáčce:-)Ta Tvá je lákavá,jen se chci zeptat,musí tam být rum:-?My ho nepoužíváme.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já ji někdy musím vyzkoušet. Určitě už jsem ji moc krát komentovala, ale nikdy nevyzkoušela :-) :yes: Jo, ještě se zeptám. Jak jsi vymačkala tu šťávu? Ručně, nebo jak??

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom (autorka receptu)

  bystrouska: Ano, Tuzex dobře pamatuji, tam mívali kromě oblečení spoustu dobrot. Pomerančovou marmeládu jsem odtud kdysi také ochutnala a byla skvělá. Občas jsem tuto marmeládu později koupila, ale nikdy nás doma nenadchla, tak jsem se rozhodla, že ji vyzkouším vyrobit. Musím říct, že tahle mi moc chutná a mladí také chválili.
  Děkuji :-K

  Odpovědět

 • bystrouska bystrouska

  Marmoška vypadá lákavě a asi bude i dobrá :-). Před cca 30 lety :-O( to je hrozné, co už pamatuju) pomerančovou marmeládu prodávali v prodejnách Eso, to byl takový Tuzex za koruny. Jinak pro ty mladší Tuzex byly prodejny, kde se kupovalo zahraniční zboží za valuty ( dolary , libry , západní marky) nebo bony- to byly takové kupony.
  v zimních měsících marmeládu vyzkouším :-K .

  Odpovědět

 • MiskaM MiskaM

  To vypadá moc dobře :-8 a moc dobře to může chutnat :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: pomerančová marmeláda pomerančová marmeláda recept marmeláda z pomerančů marmelada dynova s grepem marmeláda červený grep recept na pomerančovou marmeládu lidl marmeláda marmeláda z kůry pomela marmeláda z pomerančů citronu a grepu marmeláda grep pomerančová marmeláda s rebarborou grepy v receptu recept pomerančová marmelády bez cukru pomerančová marmeláda recepty pomerančová marmetáda