Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Palačinky skvěle chutnají se špenátem a sýrem. Můžeme je dokonce zapékat. Vyzkoušejte ty nejlepší recepty na tuto pochoutku
Zdroj: Top recepty

Palačinky jsou jedním z nejoblíbenějších jídel. Mají je rády děti a pochutnají si na nich dospělí. Sladké jsou skvělé, ale lze připravit i slanou variantu, třeba se špenátem a sýrem.

I když se palačinky připravují jen z několika málo ingrediencí, je to docela věda. Nejlepší je dodržet přesné odměřování a nechystat těsto na palačinky jen tak "od oka". Zato servírování palačinek nechává široce otevřené dveře pro fantazii, a tak se palačinky mohou stát jak hlavním chodem, tak dezertem po jídle. Podíváme se, jak si je můžeme užít v kombinaci se špenátem.

Špenátová náplň palačinek

Jednou z možnosti je připravit klasické palačinky. Jen ubereme na množství cukru, případně ho zcela vynecháme. Poté si připravíme špenátovou náplň, nejlépe z čerstvého špenátu, ale použít můžeme i mražený. Špenát připravíme tak, jak jsme zvyklí, ale měl by být spíše hustší konzistence, aby nevytékal z palačinek, proto ho necháme dostatečně "vydusit". Hotové palačinky těsně před podáváním plníme špenátem, sypeme strouhaným sýrem a skvěle se k nim hodí nakládané kapie.

Špenátové těsto na palačinky

Další variantou je špenát začlenit přímo do palačinkového těsta. Do těsta přidáme špenát a pečlivě vše umixujeme. Z hotového těsta tvoříme palačinky, do kterých dáváme sýrovou náplň. Použít můžeme například sýr Feta, Nivu, Hermelín, Goudu nebo tvaroh. Přidat dovnitř lze také šunku, sušená rajčatačerstvé bylinky.
 

Jak zapékat špenátové palačinky

Hotové a naplněné palačinky se dají dokonce zapékat. Naskládáme je do vymazané zapékací misky pěkně vedle sebe. Zasypeme je vrstvou tvrdého sýra, výborná je i niva, a dáme zapéct do trouby, aby sýr vytvořil pěknou zlatavou kůrčičku.

 
Jídlo ještě můžeme obměnit použitím mangoldu místo špenátu. A pokud čekáme návštěvu, pak palačinky nakrájíme a propícháme párátky - a hned nám vzniknou originální jednohubky. Rozhodně tuto slanou variantu palačinek vyzkoušejte, je výtečná a stojí za to ji ochutnat.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více