Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 tipů, jak použít ředkvičky ke zdobení pokrmů: Nadšené budou hlavně děti
Zdroj: Toprecepty, koláž Toprecepty

Ředkvičky si můžeme koupit kdykoliv, ale nejlepší jsou na jaře. K jaru tato oblíbená a krásně barevná zelenina prostě patří. Chutné a mírně štiplavé bulvičky snadno vypěstujeme i na malé zahrádce, sklizeň na sebe nenechá dlouho čekat.

Mladé ředkvičky jsou nejchutnější brzy po sklizni, dokud jsou svěží a křupavé. Když je zbavíme brzy natě a uložíme v chladu, zachovají si svěžest déle. Ředkvičky se pěstují v různých odrůdách, ale nejoblíbenější jsou červené nebo červenobílé, kulaté i protáhlé.

1. místo

Když odkrojíme vrchní tenkou červenou slupku, objeví se spodní bílá vrstva - to nám dává celou řadu možností zdobení. Děti nadchnou roztomilé myšky s tenkými ocásky a zelenými čumáčky. Určitě si na nich pochutnají daleko více než jen na jednoduše nakrájených ředkvičkách, vtipná je kombinace myšek se sýrem.

2. místo

Z ředkviček můžeme vytvořit i vkusné a něžné romantické tvary, mohou to být např. květy. Kromě ředkviček použijeme i další zeleninu, příkladem je pórek z našeho postupu. Kromě malého nožíku využijeme i nůžky a zdobení může začít.

3. místo

Pokud nás zdobení opravdu nadchne, jistě se nám bude hodit sada zdobicích nožů, které vlastní i autor těchto nápadů. Fantazii pak zapojíme do tvoření zajímavých a efektních tvarů a vytvoříme pozoruhodné obrazce. Fotografie u receptu jsou pěknou inspirací.

4. místo

Ozdoby z ředkviček dovedou krásně ozvláštnit studené pohoštění i vařené jídlo. Stačí si s drobnými bulvičkami trochu pohrát a mohou vznikat roztomilé myšky, houby i různé zajímavé tvary. Když přidáme ještě další chutnou zeleninu, sýry a uvařená vajíčka, tak naše tabule vůbec nemusí vypadat nudně.

5. místo

Slané dorty jsou výtečnou pochoutkou, která nadchne všechny milovníky sýrů. Máme pro vás inspiraci, jak takovou dobrotu připravit a myšky vyrobené za pomoci ředkviček se na ní jistě skvěle uplatní. Fantazii se meze nekladou

6. místo

Dort nebo malé pohoštění může vyjadřovat i určitý motiv. V tomto případě se jedná o chaloupku se zahrádkou, u které hlídá malý pejsek. Děti si určitě pochutnají, pokud si ale domeček s psíkem nebudou chtít schovat. Ředkvičky se opět na zdobení budou hodit.

7. místo

Pokud vás nelákají pohádkové ani romantické motivy zdobení, stačí ředkvičky jednoduše krájet a ozdobně rovnat. Příkladem je tato obložená mísa, která obsahuje i další druhy zeleniny. Důležité jsou vhodně zvolené barvy, kombinace chutí i pěkné a vkusné uspořádání všech surovin.

Ředkvičky se uplatní především ve studené kuchyni. Jsou skvělé do salátů i pomazánek. Výbornou pomazánku připravíte podle následujícího videoreceptu:

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více