Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Závitky v rýžovém papíru

Hodnocení receptu je 3,9 (6×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

tejaja tejaja

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie483 kJ /
115 kcal
Bílkoviny3,90 g
Tuky0,63 g
Vláknina8,70 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 1,13 g
Sůl2,70 g
Sacharidy19,20 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Zeleninu na sucho rýchlo opražíme, stiahneme z ohňa, osolíme, ochutíme omáčkou. Ryžové papiere navlhčíme, položíme na dosku. Krok 2: Do stredu každého papiera dáme 2 lyžice zeleniny, položíme krabiu tyčinku a zabalíme. Balíčky smažíme na oleji a podáváme teplé s ľubovoľnou pikantnou omáčkou.

Zveřejněno 24. 2. 2009

Poznámka autorky tejaja

Používam obyčajne k závitkom egrešové alebo jablkové čatní.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Závitky v rýžovém papíru

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/NklK

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Závitky v rýžovém papíru

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/NklK

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (16)

Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Odpovědi k nim se zobrazují od nejstarších.

Oběd byl u nás také výborný, myslím, že rýžový papír nechám ce svých občasných nákupech ;-):-p - jen mě mrzí, že jsem to nestihla vyfotit, ale jelikož chci udělat i ten 2. recept (myslím od žížalky?) tak už budu mít foťák u sebe

Takže včera to dopadlo dobře, ani to moc dlouho netrvalo a co je hlavní - všem to moc chutnalo. Tak mám zase nějakou změnu. Díky:-D:-)):-))

:-DDěvčata dííííky za vyčerpávající informace,už jsem si ten papír dokonce i koupila , v Penny, a teď se jdu vrhnout na ty závitky. Doufám, že nebudeme večeřet o půlnoci. pa pa:-p:-))

Laďka, ešte ma napadlo, ak by si mala obavy, kľudne môžeš dať 2 papiere na seba. :yes::-D

HankaPu, ryžový papier je výrobok z ryže, je tenký ako papier, odtiaľ názov, dostaneš ho okrúhly alebo štvorcový, balený v rôznom množstve, obyčajne po 50 ks. Vyrába sa z ryže, preto aj jeho farba je rovnaká, ako keď vidíš ryžové cestoviny. Je krehký a pevný, používa sa na balenie rôznych náplní, ale predtým ho musíš zvlhčiť, aby bol mäkký. Mám to rada, raz za čas závitky robievam. Pozri na bližšie informácie : http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://img.m...

Terezko, moc díky za upřesnění :-?

Taky kupuju ten kulatý. Laďko, Číňané tu placičku dokonce jen potírají listem salátu namočeným ve vlažné vodě.

Laďka, do žiadnej horúcej vody to nevkladaj, môže sa ti stať, že to už celé nevyberieš. Stačí ti studenou vodou navlčiť dosku, tak aby tam akoby trošilinku vody stálo a papier na ňu položiť, kým dáš plnku, papier bude mäkký. Manipulácie sa ozaj báť netreba, pracuje sa s ním dobre. Ja kupujem ten okrúhly papier, je mi sympatickejší:-D;-);-)

Už jsem chytřejší, co se týče rýžového papíru - je k dostání v Albertu, Kauflandu, Tescu, Penny ....Je buď kulatý nebo obdélníkový ( v Kaufu mají směs obou tvarů), po 1 se vkládá do vařící vody, aby změkl a pak na utěrku, aby voda vsákla.Je to jedlá hmota - lepší slovo mě nenapadá - Terezko, Žížalko, - dostala jsem správné informace? ;-);-) Jo a prý se manipulace netřeba bát. Tak jsem zvědavá :-p:-D

HankaPu rozhodně nejsi zaostalá, já to taky neznám:-S

tejaja prosím co to jsou ty rýžové papíry a kde se dají koupit? Asi jsem zaostalá, ale s něčím podobným jsem se zatím nesetkala.:-O Ten recept se mi líbí dávám bodík:yes:

Laďka nedá, keď budeš vyprážať, vlož to do oleja najprv tou stranou, kde sú závitky zložené, až potom opačnou.

Aha, díky i Terezce - no to jsem zvědavá, jak jsem psala dřív, láká mě ten papír a ty přísady jak máš ty nebo žížalka, jsou super.Dá se an tom něco vyloženě zkazit? Samozřejmě nemyslím spáleni :-D:-8

Jojo, tak to jsou ty zeleninové s krabí tyčinkou, jsou super:yes: Tušila jsem, že je sem dáš;-)

Tématické fráze:
čínské závitky, rýžové závitky, závitky v rýžovém papíru, závitky v rýžovém papíře, cïnske zavitky recept, kde koupit rýžový papír, rýžový papír recepty, rýžový papír recept, cinske zeleninove zavitky, ryzove zavitky recept, cinske zavitky v ryzovem papiru, ryzove papiry, cinsky zavitek, čínské rýžové závitky, rýžový papír, čínský závitky, zeleninové závitky v rýžovém papíru, recepty čínské závitky, zeleninové závitky, rýžový papír kde koupit

Suroviny:
směs zeleninová mražená, papír rýžový, krabí tyčinky, omáčka sojová, sůl, olej

Přidat fotografie receptu