Kuřecí stripsy z trouby s vlažným dýňovým salátem
Stripsy z kuřecího masa nemusí být vždy smažené. Úprava v troubě je jednoduchá, takřka bez asistence. Dýňový salát ke stripsům je také snadná a přitom luxusní záležitost, kterou určitě zařadíte do oblíbených receptů z dýně.
Suroviny pro 4 porce
4porce
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 5 858 kJ / 1 400 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 115,93 g |
| Tuky | 68,01 g |
| Vláknina | 23,40 g |
| Cholesterol | 488 mg |
| Sodík | 711 mg |
| Sůl | 1,67 g |
| Sacharidy | 70,59 g |
Postup přípravy
Krok 1: Maso nakrájíme na podlouhlé stripsy. Z koření, vejce mouky, oleje a solamylu umícháme těstíčko. Maso v něm necháme chvíli uležet. Šalotku nakrájíme na jemná kolečka a zalijeme jablečným octem. Necháme rovněž odležet. Krásně zkřehne a zjemní chuť.
Krok 2: Mezitím očistíme dýni (máslovou zbavíme slupky, hokaido nemusíme). Nakrájíme ji na kostičky, promícháme s olejem a rozprostřeme na plech vystlaný pečicím papírem. Nesolíme! Rozehřejeme troubu na 200 °C.
Krok 3: Dýni dáme péct do rozehřáté trouby na 10 minut. Měla by pouze lehce změknout, ale zůstat pevná na skus. Hotovou vyjmeme z trouby a necháme chladnout v míse.
Krok 4: Maso vyjmeme z těstíčka a obalíme ve směsi strouhanky a parmazánu. Stačí pouze protáhnout a případně trochu posypat. Rozložíme je na uvolněný plech s papírem po dýni (s olejem).
Krok 5: Zastříkneme ještě na povrchu olejem ve spreji (výborně se hodí máslový) a vložíme zpět do rozehřáté trouby. Pokud máme parní, zvolíme program s párou zhruba na 10 minut (podle tloušťky stripsů). Do běžné trouby vložíme na dno kastrůlek s horkou vodou. Pečeme zhruba 8-10 minut dozlatova.
Krok 6: Mezitím dokončíme dýňový salát. Přidáme k dýni naloženou šalotku, osolíme, opepříme a případně dokyselíme zbylým octem ze šalotky. Kdo chce, může přidat lžíci hrubozrnné hořčice.
Krok 7: Podáváme buď maso jen se salátem, nebo můžeme přidat ještě i brambory vařené klasickým způsobem.
Zveřejněno 5. 10. 2024
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Kuřecí stripsy z trouby s vlažným dýňovým salátem
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/wpkXw
Moje poznámka
Kuřecí stripsy z trouby s vlažným dýňovým salátem
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/wpkXw
Nejnovější recepty
Koláčky s dvojí náplní zadělávané majonézou
Přidáno před 8 hodinami
Kuřecí kapsy plněné šunkou a uzeným sýrem, pečený květák a česnekový dip
Přidáno před 9 hodinami
Trhaná krkovice
Přidáno před 9 hodinami
Hráškový krém bez mouky se smetanou a křupavou slaninou
Přidáno před 10 hodinami
Plněná kuřecí kapsa broskví, šunkou a sýrem a sosík
Přidáno před 11 hodinami
Podzimní skořicové rolky s krémem
Přidáno před 12 hodinami
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Bramboračka
JanaPav před 9 hodinami
Jednoduché kynuté těsto na cokoli - slané i sladké
Petraska před 10 hodinami
Maminčina ořechová bábovka
Priserka před 11 hodinami
Bábovka šlehačková čtyřvaječná
sab.pol@ před 11 hodinami
Domácí houstičky
Vratis před 11 hodinami
Babiččin trhanec s jablky
Jandulka18 před 12 hodinami
Piškotový svítek do polévky
Kajkajak před 12 hodinami
Salátový losos
Kajkajak před 12 hodinami
Nejsilnější zeleninový vývar
Kajkajak před 12 hodinami
Bublanina
pesskecupem před 12 hodinami
Suroviny:
prsa kuřecí,
olej,
koření,
mouka hladká,
solamyl,
olej,
vejce,
strouhanka,
parmazán,
olej,
dýně,
olej olivový,
cibule šalotka,
ocet jablečný,
pepř mletý,
sůl,
hořčice hrubozrnná
Komentáře (3)