Bažant dušený na jablkách

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Suroviny

1 bažant
20 dkg slaniny
2 jablka
smetana
citrónová šťáva
sůl
15 dkg másla

Postup přípravy receptu

 1. Bažanta prošpikujeme slaninou, osolíme a dáme dusit na másle. Můžeme podlít vodou. Ke konci dušení přidáme jablka, oloupaná, nakrájená na čtvrtky a dusíme. Když je bažant měkký,tak ho vyndáme a naporcujeme.

 2. Jablka protlačíme přes sítko a do takto vzniklé kaše přidáme asi 3 lžíce smetany, několik kapek citrónové šťávy. Podle chuti si můžete ještě přidat 2 kostky cukru. Zamícháme, prohřejeme a podáváme k naporcovanému bažantu.

Poznámka od kuchařky

Jako příloha je vhodný houskový knedlík.

Komentáře k receptu Bažant dušený na jablkách

 • Manelka Manelka

  Před malou chvílí ochutnal manžel. Překvapila ho výborná chuť. Nikdy neměl odvahu kombinovat zvěřinu s ovocem. I za něj dávám :yes::-)

  Odpovědět

 • Manelka Manelka

  Měla jsem naporcovaného bažanta. Přesně krok za krokem jsem začala vařit a moc se mi to povedlo. Díky, díky a dávám bodík.:yes: Manžel je myslivec a pokaždé mi přinese několik bažantů / mají to tak, že si je kupují od spolku /, pokud nevyhraje v tombole, což se mu už také stalo /. Největší práce je ho oškubat, ale s tím ráda pomůžu.:-):-):-)

  Odpovědět

 • elfivila elfivila

  Dávám bodík, vynikající recept. Děláme vždy na podzim v období honů, dělala i moje babička. :-p

  Odpovědět

Tématické fráze: bažant recepty bazant bažant na smetane recepty z bažanta bažant recept příloha k bažantu recepty na bažanty recept na bažanta příloha k bažantovi recepty-bažant prodej bazantu recepty bažant jak uvarit bazanta recepty na bažanta jak upect bazanta recept bažant pokrmy z bazanta bazanti recepty bažant-recepty recept na bažanty