Krémový pohár s mascarpone

jirka66 Kuchař: jirka66

Moučníky , Dezerty, zákusky, poháry 6 názorů

Suroviny

Vajíčka 3 ks
250 g Sýr Mascarpone
400 g Smetana ke šlehání
Cukr
Hořká čokoláda
Kokosová moučka
Trocha rozpustné kávy (uvařené)
5 cl Pomerančový likér
Podlouhlé piškoty
Recept si zatím oblíbilo 12 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve si dáme do vodní lázně rozpustit čokoládu (ne vařit pouze rozpustit)

  2. Dále do dvou misek oddělíme žloutky od bílků. Z bílků šleháme sníh. Když je hmota skoro tuhá přidáme trochu krystalového cukru a došleháme do tuha. V druhé nádobě ušleháme žloutky s další trochou cukru.

  3. Na pánvičce si současně na sucho opražíme trochu strouhaného kokosu, ale pouze tak aby získal světlehnědou barvu.

  4. Ke žloutkům přidáme sýr mascarpone a na pomalé otáčky (aby jsme ho neměli více na kuchyňské lince jak v misce) ručním šlehačem dobře promícháme.

  5. Z ledničky vyndáme dobře vychlazenou smetanu a ušleháme ve třetí misce. Ušlehanou šlehačku přidáme do misky ke žloutkům kam jsme předtím přidali sýr Mascarpone a dále do této misky přidáme sníh z bílků. Opatrně promícháme.

  6. Asi třetinu hmoty předěláme do misky ve které jsme šlehali smetanu a do zbytku přilijeme trochu černé kávy kterou jsme si uvařily předem a trochu pomerančového likéru. (já sem nedával protože jsem neměl a chutnalo to i tak)

  7. Asi tak polovinu této kávové hmoty dáme do třetí nádoby a přidáme k ní část rozpuštěné čokolády (část si necháme na ozdobení piškotů) a přisypeme trochu opraženého kokosu. (ve zbytku budeme opět obalovat konce piškotů).

  8. Postupně začneme dávat hmoty do sklenice. Čokoládovou , dále krém bez kávy a čokolády a nahoru s kávou. Ozdobíme piškotem kterého konec namočíme do čokolády a obalíme kokosem (zasunujte do poháru špičkou nože).

  9. Před podáváním dáme zchladit do ledničky

Poznámka

Zdroj- TV Paprika

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 23 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Krémový pohár s mascarpone

Tématické fráze: ovocný pohár z mascarpone a šlehačky mascarpone mascarpone recepty pohár s mascarpone sýr mascarpone krémový pohár pohár z mascarpone pohár z maskarpone maskarpone krem pohár mascarpone poháry s mascarpone recepty z mascarpone ovocný pohár s mascarpone ovocné poháry s mascarpone poháry z mascarpone recepty s mascarpone kremy z mascarpone pohár s maskarpone mascarpone poháry mascarpone cena