Dobrý chléb na který už nemusíte mazat tuk

Přílohy Doba přípravy: s kynutím 2a1/2 hodiny 1 názor

Přílohy Doba přípravy: s kynutím 2a1/2 hodiny 1 názor

Suroviny asi 750g

150 g žitné chlebové mouky
200 g pšeničné chlebové mouky
50 g celozrné žitné (pšeničné) mouky nebo rozmixovaných vloček
2 lžíce slunečnicového semínka
1 lžíce hnědého (zlatého) lnu
1 lžíce světlého sezamu
1 lžíce černého sezamu
1/2 kostky nebo 1 sáček suchého droždí
1/2 kávové lžičky soli
1/4 lžičky kmínu (nemusí být)
1 lžička jablečného octa
2 a 1/2 až 3 dl vlažné vody (u čerstvého droždí1/2 lžičky cukru na kvásek)
1/2 dl vody a 1 lžička soli na potření

Postup přípravy receptu

  1. Suché droždí: vše sypké promícháme a přilijeme vodu s octem. Nevím jak vy dámy, ale já v tuto chvíli nasadím techniku a těsto nechám hnětačem důkladně prohníst.

  2. Těsto vyklopíme na pomoučněné prkénko, pokud je těsto příliš řídké a lepí se, zapracujeme do něj ještě trochu mouky, vytvarujeme válec a vložíme do formy nebo na pečící papír na plech.

  3. Chléb necháme hodinu kynout na teplém místě, před vložením do trouby potřeme slanou vodou a pečeme v troubě vyhřáté na 160°C asi 25 minut, lépe prozkoumat špejlí, hned po vyjmutí z trouby opět potřeme slanou vodou.

  4. Čerstvé droždí: ve vlažné vodě rozmícháme cukr a rozdrobené droždí, ve chvíli, kdy voda začne perlit nalijeme do moučné směsi, přidáme ocet, vše ostatní jako u suchého droždí.

Poznámka od kuchařky

Olej obsažený v semínkách je rozhodně zdravější než uměle tužené margaríny.

Komentáře k receptu Dobrý chléb na který už nemusíte mazat tuk

  • tejaja tejaja (moderátorka)

    Chlebík je výborný, nechala som ho upiecť v pekárni, nie v rúre, ale to absolútne nevadí ;-) Semienka v chlebe ho robia výborným, chuťovo zaujímavým :yes:;-) + 2

    Odpovědět

Tématické fráze: chléb ze suchého droždí suché droždí dobry chleb chleba ze suchého droždí recept na dobrý chléb recept na chleba z droždí sucheho suché droždí recepty černý sezam recepty chleba suché droždí chlé ze suchého droždí tuk do chleba chléb suché droždí černý sezam mazat chleba v troubě příprava suchého bez droždí chleba se sucheho droždí dobrý chleba z droždí domaci chle chleb,ktery se vzdy povede chleb bez mouky a tuku