Dort číslo 3, jiná varianta

marunda Kuchařka: marunda

Doba přípravy: 45minut pečení, 3 hodiny zdobení 12 porcí Dorty 4 názory

Suroviny

korpus (dole v poznámce)
Dohotovení:
marmeláda
kompotované jahody malé
500 ml mléka
2 x smetanovo-vanilkový puding
3 lžíce cukru
200 g másla
moučkový cukr
malé kompotované broskve
250 ml šťávy z kompotu
pomerančový džus
cukr
puding vanilkový podle potřeby
cukrářské zdobení
potravinářská barva zelená
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

 1. Upečeme korpus necháme vystydnout. Podle šablony vyřízneme číslici tři, rozřízneme, pomažeme marmeládou, na ni naskládáme přepůlené kompotované jahody a přiklopíme další díl číslice.

 2. Připravíme si krém: přivedeme k varu mléko s cukrem, přidáme pudinky a vymícháme hustou kaši. Aby se nám nevytvářel škraloup, hotový puding přendám stěrkou do jiné nerezové mísy povrch uhladím a pomalu po stranách mísy liji z kohoutku studenou vodu, tolik, aby byl pudink pod vodou.

 3. Dáme stranou vystydnout. S tím si dám na stranu i máslo a čekáme tak 3 hodiny, než bude vše vystydlé, a máslo měkké. Pak vyliji vodu a pudink vyšlehám šlehačem a rozmačkám vidličkou máslo spolu s moučkovým cukrem. Do másla pomalu zašlehávám pudink na krásnou hladkou hmotu.

 4. Dám si ji do cukrářského sáčku a zdobím podle fantazie. Ozdobím si i obvod čísla dám do lednice vychladit. Mezitím si nakrájím broskve na malé kousíčky a ty pak skládám na piškot kolem krému, tak aby nebyl vidět piškot pod tím. Když je vše pokryto broskvemi, dám opět do lednice a připravím si želé na broskve.

 5. Protože je to malý povrch piškotu, tak jsem si to musela upravit z jiného receptu. Připravíme si 250 ml šťávy z kompotu, do 250 ml dolijeme džusem a dáme vařit. Přidáme asi 3 lžíce cukru a pomalu přidáváme vanilkový puding (vůbec nevím kolik, na té mé váze to nešlo odměřit, tak jsem přidávala pomalu) až mi vznikla hustá kaše.

 6. Vzala jsem si lžičku a po malých dávkách hmotu lila na broskve. Tím, že byl piškot s krémem v lednici, tak se nemohlo stát, že by tou vařící kaší mohl tát krém.

 7. Uložila jsem ho opět do lednice a na závěr ozdobila zeleným krémem, který jsem si obarvila potravinářskou barvou. Pak ozdobila cukrářským zdobením a je hotovo.

Poznámka

http://www.toprecepty.cz/recept/8591-mramorovy-kor...

Dort byl určen k narozeninám pro tříletou kamarádku mého syna

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Dort číslo 3, jiná varianta

 • marunda marunda(autorka receptu)

  v moučníkách? Já si myslím, že jsem ho dávala hned do dortů, ale nejsem si jistá

  Odpovědět

 • isindy isindy

  marundo, tak to je fajn, už to asi přehodily moderátorky ;-) byl v moučníkách, kam jsme dávali dorty dřív ;-) bylo by škoda ho tam nechat zapadnout

  Odpovědět

 • marunda marunda(autorka receptu)

  ale já ho mám v kategorii dorty

  Odpovědět

 • isindy isindy

  marundo, hezký dortík, ale přeřaď ho prosím do Dortů (už máme novou kategoii ;-):-8)

  Odpovědět

Tématické fráze: dort číslo dort jako cislo dorty čísla čísla na dort dort čísla číslo na dort dort číslo recept dort z čísel ciselne dorty dort číslo 3 jak udělat číslo na dort recept na dort číslo čisla na dorty dorty číslo dorty jako čísla dorty jako číslo dort z čísla čísla z dortu číslo dort dort čísla recept