Babiččin domácí šormajzl

Luštěniny Doba přípravy: 60minut 13 názorů

Luštěniny Doba přípravy: 60minut 13 názorů

Suroviny 4 porce

200 g červených fazolí
200 g velkých krup
sůl
pepř
3 lžíce sádla
1 velká cibule
1 velká mrkev
1 petržel
1/4 menšího celeru
200 g vepřových škvarků
pažitka nebo jarní cibulka

Postup přípravy receptu

  1. Fazole propláchneme a namočíme přes noc. Druhý den je scedíme a v čerstvé vodě uvaříme na skus. Před koncem vaření trochu osolíme. Kroupy propereme a také v osolené vodě uvaříme doměkka.

  2. Cibuli oloupeme a nakrájíme nadrobno. Kořenovou zeleninu očistíme a nakrájíme na malé kousky. Na pánvi rozehřejeme olej a cibuli na něm orestujeme do zlato hněda.

  3. Přidáme zeleninu a orestujeme ji. Nakonec vmícháme připravené kroupy s fazolemi. Osolíme, opepříme a krátce povaříme. Vmícháme škvarky, prohřejeme a posypeme sekanou pažitkou.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Časopis Claudia.

Měla jsem pro všechny uvařené maso a sobě jsem udělala na zkoušku Babiččin slovácký šormajzl. Myslela jsem si, že 3 téměř dvoumetrový hoši pohrdnou. Nakonec zbylo maso. Překvapili.

Komentáře k receptu Babiččin domácí šormajzl

Tématické fráze: šumajstr recept babičin sex šromajzl babiččin sex šumajzl babicovy dobroty recepty 29.4.2012 slovácké fazole recept recept na šumajstr domaci sumajstr šormazl babiččin šomajzl babiččin šomajzl videorecept šumajstr šormaizl slovácký šumajstr babičin sex slovácké fazole s kroupy babiččin šromajzl šorymajzl kuchařka bahula