Dort z BE-BE kakaových sušenek

Suroviny 12 porcí

2 balíčky BEBE sušenky kakaové
400 g kysaná smetana
400 g šlehačka 33%
2 rovné PL moučkového cukru
2 vanilkové cukry
2 dcl rumu
granko na posypání
1 ztužovač šlehačky

Postup přípravy receptu

 1. Na dno dortové formy dáme sušenky (musíme trochu nakrájet a vyplnit mezery), potřeme hezky rumem, na to dáme krém: ušleháme šlehačku se ztužovačem, vanilkovým cukrem a cukrem moučkou. Zamícháme kysanou smetanu.

 2. Dáme polovinu krému, na to opět sušenky a opět hezky potřít rumem a dáme zbytek krému. Na to přijde třetí vrstva sušenek a opět potřít rumem a posypat grankem.

 3. Je to rychlovka, nejlepší je dát do lednice do druhého dne. Na potření rumem používám silikonovou mašlovačku, která je výborná i na rozetření čokoládové polevy.

Alternativy k tomuto receptu

Komentáře k receptu Dort z BE-BE kakaových sušenek

 • Radka Radka(neregistrovaná)

  Řekla bych, že jste použila hodně krému a špatnou formu. Dělala jsem to tež, ale podle sebe. Krémem jsem šetřila a přidala o patro sušenek. Dala jsem to do dortové odjímatelné formy - lépe se krájí a porcuje. Přes noc nechat vychladit. -(ono to lépe zatuhne k sobě) Jinak výborné a díky za recept.

  Odpovědět

 • mischelinka mischelinka

  Dělávám docela často,ale s cukrářskými piškoty.Tentokrát jsem udělala s kakaovými bebe sušenkami.Bylo to výborné:yes:ty kakaové sušenky tomu přidaly na chuti :-ppouze se to rozpadávalo,jak je to vidět i na foto,které jsem si dovolila připojit:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: dort z bebe sušenek nepeceny dort z bebe susenek bebe dort dort ze sušenek dort z be be susenek nepečený dort s bebe sušenkami dort z bebe bebe sušenky dort dort s bebe sušenek kysaná smetana bebe sušenky dorty z bebe susenek recepty z bebe sušenek a kysaná smetany bebe buchta s kysanou smetanou dort ze sušenek bebe nepecene dorty z bebe susenek sušenkový nepečený dort be be dort dort bebe susenky kakaovy nepeceny dort nepečený dort z kakaových věnečků