Domácí zlatý chleba

Slané pečivo Doba přípravy: cca 1 hodina 0 názorů

Slané pečivo Doba přípravy: cca 1 hodina 0 názorů

Suroviny

1/2 kg hrubé mouky
1/2 kg polohrubé mouky
1 kostička droždí
2 lžičky soli
1 lžička cukru
hrstička kmínu
4 dcl vody (podle savosti mouky)

Postup přípravy receptu

  1. Mouky smícháme, utvoříme důlek, do něhož nadrobíme droždí, zalejeme asi 1 deci vlažné vody, solí a lžičku cukru a přikrejeme utěrkou. Po hodině,kdy se nám udělal kvásek, těsto dobře promícháme se zbylou vodou a necháme ještě klidně půl hodiny kynout.

  2. Poté těsto rozdělíme na dva kusy,oba hněteme minimálně 5minut,n ebo co nám síly budou stačit. Vytarujeme do bochánků, které ještě na strouhankou vysypaném plechu dál vykynou a posypeme solí a kmínem.

  3. Dáme každej jeden bochník na jeden plech, protože se chtějí spojovat v troubě. Dvacet minut pečeme na plno cca 250" se sklenicí vody a potíráme octovou vodou rozmíchanou s jedním vajíčkem.

  4. Po dvaceti minutách stáhneme teplotu na cca 200" a pečeme zhruba 40 minut.

  5. Než vychladne trouba, tak obrátíme bochníky, aby se dodělala kůrka i vespodu. Jeden udělejte klasickej kmínovej a do druhého utřete 5 stružků česneku a nakrájejte cibuli nadrobno a vmíchejte do těsta, budete mít krásnej česneko cibulovej chleba.

Komentáře k receptu Domácí zlatý chleba

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: chleba z polohrubé mouky domácí chleba z polohrubé mouky domácí chléb z polohrubé mouky chléb z polohrubé mouky domácí chleba s polohrube mouky chleba z hrube mouky domácí cleba domácí chleba z hrubé mouky domaci chleb s polohrube mouky cleba recept na chleba z polohrubé mouky chleba s polohrube mouky domácí chléb recept z hrube mouky domácí chléb z hrubé mouky recepty 28346 rychlý domácí chléb z polohrubé mouky cleba z chlebove mouky domácí chleba chleba z pul kila mouky domácí chleba s hrubé mouky