Celerovo-mrkvová polévka se šťouchanými bramborami

Polévky Doba přípravy: 35 minut 4 názory

Polévky Doba přípravy: 35 minut 4 názory

Suroviny 2,5 litru35

1 celý menší celer i s veškerou natí
2 větší mrkve
několik vařených brambor (nejlépe když zbydou od nějakého jídla)
1 cibule
2 stroužky česneku
Vegeta (uzený vývar ze žeber nebo voda)
1 lžičku másla
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Celer a mrkev si očistíme a nastrouháme, do uzeného vývaru, nebo vody dáme vyvařit nať z celeru, po 5-10 minutách jí vyndáme, přidáme nadrobno krájenou cibuli, plátky česneku a vaříme.

  2. Po chvíli dáme nastrouhanou zeleninu, přidáme 100% Vegetu universal( pokud jsme vařili v uzeném vývaru, nemusíme dávat), pak opepříme, dosolíme podle chuti a přidáme šťouchané brambory, které si dopředu uvaříme, nebo můžeme použít, když zbydou od jídla, než je použijeme, tak je našťoucháme.

  3. Ještě přidáme už bez vaření lžičku másla pro zjemnění a nakrájenou pažitku.

Poznámka od kuchařky

Polévka nejen, že má hezkou barvu pro oči, ale je silná, dobrá a absolutně nenáročná jak na čas, tak na vaření a nakonec i levná! Tak moc se mi ta svěžest celerové natě líbila, že jsem jí dala povařit a ostatní šlo samo.

Komentáře k receptu Celerovo-mrkvová polévka se šťouchanými bramborami

Tématické fráze: celerovo mrkvová polévka celerovomrkvová polévka mrkvová polevka s celerem mrkvová polévka celerovo-mrkvová polévka celero mrkvová polévka celerová mrkvova polevka celerové recepty mrkvova celerova polevka polévka z celerové natě mrkvova a celerová polévka celerovo mrkvova polévka recept celerovo mrkvová polévka s bramborem polévka mrkvová s celerem polévka mrkvová s celerem celer.polevka se stouchanymi bramborami mrkvová polévka celer mrkvová polévka s bramborem a celerem celerovou mrkvová polevka celerovo mrkvová polívka