Králík pečený na bůčku s bramboráčky

Suroviny

1 králík (lze i porce např. hřbet a stehna apod.)
500 g prorostlého bůčku
česneková sůl
koření Piri Piri (já mám od f.Kotanyi z Alberta)
Na bramboráčky - klasika
brambor
hl.mouka
vejce
sůl
česnek
majoránka - kořeníme méně výrazně než na samotné bramboráky

Postup přípravy receptu

 1. Králíka nebo porce z něj očistíme,a prosypeme poměrně hodně, ale zase to nepřesolit - česnekovou solí a pro zvýraznění chuti Piri Piri kořením (tím méně, je ostré).

 2. Bůček nakrájíme na silnější pláty nebo kostky.

 3. Do pekáče na dno vložíme nakrájený bůček, na něj okořeněného králíka a v otevřeném pekáči péci asi 25 min. na cca 200°C do zhnědnutí a vytvoření kůrky.(já použila dolní a horní ohřev bez horkovzduchu).

 4. Po vytvoření kůrčičky, maso vyndáme a přehodíme - t.zn.na dno králík druhou stranou a na něj bůček, pečeme při 180°C asi 20 minut.

 5. Po této době podlejeme horkou vodou - jen malinko,asi 1dcl, seškrábneme stěny s vypečenou šťávou a pekáč přikryjeme.

 6. Necháme při vypnuté troubě dojít cca 15 minut. Jako přílohu usmažíme z uvedených surovin klasické bramboráčky o průměru asi 10 cm. Jako oblohu lze výborně použít Moravanku nebo jiný podobný salát.

Poznámka od kuchařky

Bramboráčky děláme, jak jsme zvyklí, jen menší a ne tak kořeněné, aby nepřehlušili maso.Přílohy lze samozřejmě změnit, oblohu pak zvolíme dle chuti. Jiný tuk než ten z bůčku se nedává.

Tenhle recept vytvořil manžel, ale nerad se zviditelňuje, tak ho prý mám vydávat za svůj - takže aspoň takto to uvádím na pravou míru.

Komentáře k receptu Králík pečený na bůčku s bramboráčky

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Bude to dobrota :-p:yes:

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Môžem potvrdiť, že Janka má pravdu, Béřovický králik je bomba :yes::yes::-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Papriko, s těma bramborákama to musí být super, taky hned dávám za jedna, ale slyšela jsi někdy o Béřovickém králíkovi? Z mého pohledu je to ten nejlepší králík, jakého jsem kdy jedla:-p

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Recept z králíka - to beru všemi 10. Peču ho vždycky stejně česnek/worchester a už mně to nebaví.:-// Zkusím toto od PANA ŠPAGETKY. Ď ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty pečený králík s bramborem pečený králík králik recepty králík na bučku králík bůček kralik peceny nejlepsi peceny kralik králík a bůček pečený králík recept recept na králíka raznici z kralika bramboráčky receptyzkralika peceny bucek králík recept pečeny kralik na bucku pečený králík recepty pečený králík s bramborem králik recepty na králíka