Medovník s včelími úlky

Suroviny

1 Hera
3 vejce
30 dkg cukru
40 dkg hladké mouky
3 lžice medu
1 prášek do pečiva
Krém:
1 máslo
Salko karamelizované
1 šálek instantní kávy
1 panák rumu
Na úlky:
8 dkg piškotů mletých
8 dkg cukr moučka
1 vanilkový cukr
2 lžice mléka
trochu rumu
hrst oříšků
máslový krém

Postup přípravy receptu

  1. V mikrovlnce rozpustíme Heru přídáme cukr, med, vejce promícháme a přidáme prášek do pečiva a mouku. Vymícháme hladké tužší,ale stále tekuté těsto. Na 2 pečící papíry si uděláme kolečko. Obkreslíme třeba podle kulaté dortové formy. Na papír naneseme a rozetřeme do tvaru kolečka těsto a dáme péct na 180°C pečeme asi 5-7 minut. Těchto koleček uděláme sedm. Poslední necháme o trochu déle v troubě aby byla křupavější a lépe se drolila na posypání dortu.

  2. Vychladlé placky potíráme uvařenou instantní kávou do, které jsme přidali rum a mažeme krémem, postup opakujeme na poslední namažeme krém a posypeme rozdrcenou plackou, kterou můžeme smíchat s hrstkou mletých oříšků, ale oříšky nemusí být.

  3. Krém:
    máslo vyšleháme a zašleháme do něj zkaramelizované Salko.

  4. Dnes se dá již zakoupit Salko zkaramelizované, pokud takové neseženete. Salko si den předem zkaramelizujte a to tak, že ho budete vařit 2 hodiny v ponořené vodě.

  5. Úlky:
    všechny suroviny smíchejte dohromady a vtlačujte do formiček na úlky a plntě krémem. Úlky které jsem dávala na dort jsem ze spodu zadělala opět těstem a ne piškotem jak je zvykem.

Komentáře k receptu Medovník s včelími úlky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: oříškové úlky forma na úlky máslový medovník ulky salko medovník prášek do pečiva medovník se salkem krém do ulku ze salka medovník piškot kde koupim medovník včelí ulky ze salka kde koupím medovník dort oříškový medovník zdrave ulky pecivo.ulky medovník recept salko krém na medovník krém na medovník ze salka med ové včelí úly recept krem do vcelich ulku ze salka prášek do pečiva v medovníku