Panenka Wellington

Suroviny

vepřová panenka
listové těsto
žampiony
anglická slanina plátky
sůl
pepř
dijonská hořčice
vajíčko

Postup přípravy receptu

 1. Žampiony rozmixujeme a dáme na rozpálenou pánev s máslem orestovat, osolíme a opepříme.

 2. Na druhé pánvi necháme zatáhnout panenku, osolíme a opepříme.

 3. Na pomoc si vezmeme klasickou potravinovou fólii, na kterou poklademe plátky slaniny tak, aby se překrývaly a na tento "plát" ze slaniny poklademe tenkou v žampionové směsi. Na tuto směs položíme panenku, kterou jsme celou potřeli hořčicí.

 4. Pomocí fólie zavineme a vznikne nám takový balíček. Balíček poté položíme na vyválené listové těsto.

 5. Okraje listového těsta potřeme žloutkem a panenku zabalíme do těsta tak, aby nikde nevznikla mezírka. Takto připravenou panenku dáme na pekáč s pečícím papírem potřeme žloutkem a po celém povrchu provedeme nožem (tupou stranou) zářezy (jemné, tak aby se neudělala díra, díky tomu se těsto nebude nafukovat.

 6. Posypeme hrubozrnnou solí a dáme péct na 190 stupňů. Délka závisí na velikosti panenky. Ale cca tak 30 minut.

Poznámka od kuchařky

Je to obdoba klasického receptu beef Wellington. Připomněla mi ho slečna, která to vařila v prostřenu. Nikde jsem ho tady nenašla, tak jsem ho písla.

Komentáře k receptu Panenka Wellington

 • Andy Andy(neregistrovaný)

  Po 30 minutách je panenka vysušená. Stačí péct 15 minuut na 220 stupňů.

  Odpovědět

 • Majka8 Majka8

  Dnes mně tento recept zaujal už odpoledne,když jsem se dívala na video,jak se vaří.....není to Váš recept,škoda www.menudomu.cz tam je přesný návod i z postupem vaření

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřová panenka wellington panenka welington vepřová panenka wellington recept panenka velington vepřová panenka velington velington panenka panenka welington recept velinkton svíčková wellington z vepřové panenky panenka velinkton vepřová panenka wellington recepty velington recept menudomu.cz welington recept welington panenka recept welington menudomu.cz recepty svíčková welington vepřová panenka welington recept vepřová panenka welington