"Upgrade čokoládových lanýžů" Ořechovo-mandlové lanýže

Cukroví NepečenéOstatní Doba přípravy: 1 h. 10 m. 4 názory

Cukroví NepečenéOstatní Doba přípravy: 1 h. 10 m. 4 názory

Suroviny 38 porcí

200 g čokolády (s minimálně 70% kakaa)
20 g třtinového cukru
70 g másla
6 lžic smetany (nejlépe s obsahem tuku 40%)
2 lžíce ořechového likéru
1 lžíce oleje z pražených vlašských ořechů
50 g mandlí
skořice na posyp

Postup přípravy receptu

 1. Na hrnec s mírně vroucí vodou položte teplovzdornou (ne nerezovou mísu) mísu s 200 g čokolády. Přisypte 20 g třtinového cukru a nechte pozvolna rozpustit.

 2. Přidejte 70 g másla a vymíchejte, až se spojí s čokoládou do hladké směsi. Nakonec přilijte 6 lžic smetany a odstavte z plotýnky. Přimíchejte 2 lžíce ořechového likéru.

 3. Nakonec vše dochuťte 1 lžící oleje z vlašských ořechů. Nechte mírně vychladnout, přikryjte potravinovou fólií a přesuňte do mrazničky asi tak na hodinu ztuhnout. Zatímco hmota chladne, připravte si mandle.

 4. Zapněte troubu na 180°C. Mandle oloupejte podle tohoto postupu (http://www.foodstyle.cz/products/kokosove-kulicky-s-prazenou-mandli/) a osušte papírovou utěrkou.

 5. Smíchejte je s 1 lžičkou oleje z vlašských ořechů a rovnoměrně rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem. Dejte je do trouby asi tak na 10 minut a v průběhu pečení je několikrát promíchejte, aby se opekly rovnoměrně.

 6. Zlatavé a voňavé mandle přesuňte na tácek vyložený ubrouskem a nechte zcela vychladnout.

 7. Jakmile je čokoládová hmota v mrazničce dostatečně tuhá, vytvarujte z ní, vždy kolem jedné mandle, v dlaních přibližné kuličky (lanýže se teplem rukou velmi rychle rozpouštějí, takže se s nimi dost těžko pracuje), které přesuňte na nepřilnavou podložku (třeba pečicí papír či potravinovou fólii).

 8. Čokoládové hrudky uložte tak na 10 minut do ledničky. Jakmile ztuhnou, rychle z nich v dlaních vytvarujte pravidelnější kuličky (pamatujte, že mírně nepravidelné tvary k lanýžům prostě patří).

 9. Nakonec lanýže obalte v tenké vrstvě mleté skořice. Nejlépe to jde pomocí ubrousku tak, že do něj nasypete trošku skořice a lanýž budete pomalu koulet zvedáním jednotlivých rohů.

 10. Opět uložte do ledničky ztuhnout. Podávejte nejlépe v papírových košíčcích k odpolední kávě nebo čaji.

Poznámka od kuchařky

Tipy a triky, stejně jako podrobný fotopostuo najdete na: http://www.foodstyle.cz/products/orechovo-mandlove...

Komentáře k receptu "Upgrade čokoládových lanýžů" Ořechovo-mandlové lanýže

 • lukáš je gay lukáš je gay(neregistrovaný)

 • naty chce standu naty chce standu(neregistrovaný)

  _DDDDDDDDD

  Odpovědět

 • K@tka K@tka(autorka receptu)

  Danca: Do prčic! To mi uteklo - jasně, patří dovnitř, hmota se ukoulí kolem nich. Pardon, opravím a díky za upozornění :-8

  Odpovědět

 • Danca Danca

  Možná hloupý dotaz, ale: ty mandle patří dovnitř lanýžů??:-8

  Odpovědět

Tématické fráze: lanyže čokoladové lanyže lanyz recept na lynýže kokosové lanýže lanýže s mandlemi čokoládové lanýže recept cokoladovy lanyz čokoladové lanyže recet lanýže recept cukrovi lanyže lanyže cukrovi čokoladove hrudky ořechovo mandlové čokoláda s ořechovou směsí čokoládové lanýže se skořicí recepty radka kašpárka čokoladove lanyže čokoládové lanýže recept kašpárek ořechové kuličky pečené čokoládové lanýže s mandlemi