Nudle s tvarohem

Suroviny

500 g těstoviny flíčky
1-2 balení tvarohu v celofánu (podle chuti, kdo má rád více tvarohu použije dva)
1-2 balení zakysané smetany (podle počtu použitého tvarohu)
350-400 g špeku (ne slaninu)
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Uvaříme těstoviny ve slané vodě podle návodu na obale a propláchneme je studenou vodou. Nakrájený špek na kostičky uškvaříme na pánvi.

  2. Smícháme tvaroh se smetanou a dobře promícháme s těstovinami. Podle chuti osolíme.

  3. Dáme těstoviny propéct do trouby asi tak na 45 minut a 180°C. Po naložení na talíř posypeme uškvařeným špekem a zalijeme výpekem ze špeku.

Poznámka od kuchařky

Těstoviny se v troubě mají jen prohřát, neopékat je dohněda. Doporučuji nádobu přikrýt, těstoviny pak nevyschnou. Spodní část nádoby lze lehce polít výpekem ze špeku.

Komentáře k receptu Nudle s tvarohem

  • tejaja tejaja(moderátorka)

    Urobené, zjedené :-D;-) Nie zlé, ale nevidíme nijaký rozdiel medzi týmto receptom a klasicky robenými rezancami s tvarohom. Až na dlhšiu prípravu je výsledok rovnaký. ;-)

    Odpovědět

Tématické fráze: fleky s tvarohem nudle s tvarohem nudle s tvarohem slané nudle s tvarohem recept nudle s tvarohem a špekem nudle se spekem ryžové nudle s tvarohem slané nudle s tvarohem slané nudle s s tvarohem těstoviny s tvarohem a špekem nudle se špekem a s tvarohem zapecene nudle s tvarohem zapečené nudle s tvarohem a spekem nudle z tvarohem slane testoviny se spekem a tvarohem recepty-nudle s tvarohem fleky zapečené s tvarohem a špekem slany těstovinovy nakyp s tvarohem a se špekem maďarské jídlo nudle s tvarohem a špekem nudle tvaroh smetana a spek