Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Bábovka z majonézy

Pro možnost hodnocení
se prosím přihlašte

26. 1. 2009 15:11

Suroviny

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Energie20 662 kJ / 4 939 kcal
Bílkoviny65,20 g
Tuky209,50 g
Vláknina15,00 g
Cholesterol 343 mg
Sodík 2,25 g
Sůl6,26 g
Sacharidy690,55 g

Zobrazit více hodnot

Hodnoty jsou přibližné Více o hodnotách

Postup přípravy

Poznámka autorky receptu

recept mám z kalendáře,bábovka je výborná

Moje poznámka

Přidat poznámku

Nahlásit chybu v receptu

Alternativy k tomuto receptu Zobrazit více

Načíst další

Přečtěte si

Komentáře

Helena

30. 7. 2011 15:47

Hezky den vsem, myslela jsem si, ze se v: Komentáře k receptu \"Bábovka z majonézy\" doctu neco k samotnemu receptu ci snad k samotne babovce...Pravdepodobne budu muset na jeji chut prijit sama. Dovolim si jen poznamku - jestli Vam ty radky nize k necemu byly. Tedy krome toho,ze se \"chudak\" nic netusici katka dozvedela co je to prdopec...

Petulka

19. 3. 2011 11:16

Ježibabi? Věřte, že si myslim něco daleko horšího. :-) Nechápu, že je baví řešit tady takový blbosti. Měly by se stydět.

bazalka

8. 8. 2009 15:20

Levandulko, souhlasím s Tebou. Odeslalo se mi to nějak předčasně. :-D:-O

bazalka

8. 8. 2009 15:17

Levandulko, mně taky výrazy jako "slintám na klávesnici" apod. vadí, Je mi z toho špatně. :-(( Zkratky typu prdopeč taky nemám ráda, ale doba už je taková, všechno se zkracuje. :-D A Rusalka opravila, tak v čem je problém ? :-)

Levandulka

8. 8. 2009 14:52

Jana Remková Vám to napsala dobře, že si budou ty nové kuchařky myslet, že jste ježibaby a má PRAVDU. Už to chápe alespoň jedna z Vás.

spagetka spagetka

6. 8. 2009 12:59

Levandulka (neregistrovaný/á) - ano trefená ....- ohodnotila ses sama, aspoň tak :-D -- časopisy jsou kde??????:-((:no:, sama urážíš a trefuješ kde koho. ale nejsi schopna svá tvrzení dokázat. Máš pravdu, už se neozývej a nekomentuj bez důkazů.. Ještě hezčí den :-!:-!

Iljusa Iljusa

6. 8. 2009 12:52

Levandulko - problém jsi měla ty, ne my;-)

JanaDorazinova JanaDorazinova

6. 8. 2009 12:44

Levandulko, to bude moc dobře, díky:-//

Levandulka

6. 8. 2009 12:36

Trefená husa zakejhá. Víc se o tom bavit nebudu.

spagetka spagetka

6. 8. 2009 11:55

Ano - Iljuso a rusalko - souhlas - recept je výborný :yes:

Iljusa Iljusa

6. 8. 2009 11:53

Rusalko - když už jsem tady - receptík máš moc hezký i z prdopečem ;-)

Iljusa Iljusa

6. 8. 2009 11:52

Levandulko - já bych se zase chtěla zeptat, když ti vadí, že slintáme, tak prosím tě, popiš tuto činnost (nebo reakci) slušným výrazem. Sliníme - no to by také šlo a pokud myslíš, že je na tom něco špatného, člověk je také zvíře, jako ona kráva, kterou si zajisté měla na mysli, jen na to dost často zapomíná a nad zvířata se povyšuje ;-)
BTW - mě nevadí prdopeč ani slintání - je to přirozená člověčí (i zvířecí reakce) - to by asi vědec Pavlov neměl co zkoumat :-D:-D

spagetka spagetka

6. 8. 2009 11:08

Levandulka (neregistrovaný/á) - mohla bys, prosím, okamžitě zveřejnit konkrétní časopis i s číslem a rokem vydání, kde tyto zkratky v receptu uveřejnili? Myslím, že ses dotkla i oněch redaktorů - nikdy by nic takového nepřipustili. Existuje něco jako etika + znalost nádherné spisovné novinářské češtiny, která se používá tam, kde se nehodí lidové zkratky atd (např. právě recepty).
A konkrétně v receptech je hrubé porušení těchto pravidel něco takového zeřejnit.Mohu si to dovolit, protože vím, o čem mluvím. Proto tam také zaměstnávají člověka, který tyto chyby, ať již v pravopise nebo i chyby věcného významu, opravuje a bere za to plat. Mluvím teď jen o receptech - jinak to platí o každé oblasti.
Přečetla jsem si komentáře, nikdo se na rusalku jako sršeň nevrhl, pouze ji slušně požádali, aby napsala recept srozumitelněji a vyjádřila to žížalka naprosto trefně - viz z 29.1.- také si laskavě všimni, že se rusalka nijak neurazila a nedělalo ji těžkou hlavu to opravit.
Nezapomeň přidat ty časopisy, ať víme, že sis to jen "nevycucala z prstu" Děkuji a hezký den

Levandulka

6. 8. 2009 11:02

Když to tady tak pročítám tak se mi zdá, že některé z Vás čekají na chybu druhého a okamžitě peskují a vytýkají. Vadí Vám prdopeč, a že píšete pod recepty, že slintáte to Vám nevadí? Taky pěkná představa. Co je přijatelnější prdopeč nebo slintání? Slintá jistý skot. Výraz prdopeč se běžně používá i v časopisech a kalendářích a dokonce jsem četla i vancuk (aby se někdo neptal je to vanilkový cukr). Rusalka napsala recept a vrhly jste se na ni jako sršni, že se nestydíte. Já sama za sebe, recept se mi líbí a co je prdopeč vím a tento výraz mi nevadí. Zdravím L.

JanaDorazinova JanaDorazinova

29. 1. 2009 20:36

Holky, snad nebude tak zle, myslím, že 99% z nás ví, co je to prdopeč, jen snad v tom zadání receptu bych to teda nepoužívala. Ale když si tady povídáme do komentářů, tak to zas není taková hrůza, ne?;-)

1 2

Přidat komentář

Přidat komentář

Moje poznámka

Petra Burianová

nově v našem eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům

Právě bylo uvařeno:

Další recepty

Tématické fráze: majonézová bábovka bábovka s majonézou bábovka z Majolky® recept bábovka s majonézou moučník z majonézy recept majonezova babovka domácí pečivo recepty buchta z majonézy moučníky z majonézy recepty z majonézy co je prdopeč majonézová bábovka recept časopis katka recepty babovka zmajonezy buchta z majonezy časopis katka online pečeme z majonézy bábovka z majonezou babovka z mojonezy recept na majonézu bábovka s Majolkou®

Suroviny: mouka polohrubá, prášek do pečiva, cukr krupice, majonéza, mléko, cukr vanilkový, kůra citronová

TopRecepty.cz

Bábovka z majonézy

Aktuální verzi receptu a video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/PNxw